WSJ: вчені США стежили за телефонами на військових об'єктах Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Група американських дослідників з Університету штату Міссісіпі відстежувала сигнали мобільних телефонів, що надходять з військових об'єктів Росії в 2019 році. Одним з них був полігон ВМФ РФ у селищі Ненокса Архангельської області.

Як повідомляє газета The Wall Street Journal, експериментальний проект з відстеження телефонів, спонсорований Пентагоном, охоплював всю Східну Європу.

На випробувальному полігоні у с. Ненокса під Северодвінськом група відстежила 48 мобільних пристроїв, які були присутні там 9 серпня. За добу до цього на полігоні стався вибух, в результаті якого загинули п'ятеро співробітників Російського федерального ядерного центру - Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (Російський федеральний ядерний центр у Сарові). Пізніше приблизно в 40 км від місця НП було зафіксовано нетривале підвищення радіаційного фону в 16 разів.

Як пише газета, пізніше частина  телефонів, що відслідковувалися, перемістилася в Москву, Санкт-Петербург і на закриті військові об'єкти в Северодвінську і Архангельську. Також один з телефонів перемістився в Азербайджан, а один - на Кубу.

Крім того, в рамках проекту відстежувалися сигнали мобільних телефонів в «російських урядових будівлях», в тому числі в Кремлі, а також в посольствах в Москві.

Представник підрозділу Армії США Ерік Томпсон підтвердив, що Пентагон спонсорує цей проект, який був обраний, оскільки він володіє «хорошим потенціалом застосування для обміну інформацією між військовослужбовцями».

Для аналізу бралися дані GPS з відкритих джерел, які фіксують мобільні додатки споживачів, а потім продають в маркетингових цілях. У проекті використовувалася база даних сервісу Locate X платформи Babel Street. За даними газети, вона продає свої дані ЦРУ, Агенції національної безпеки, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішньої безпеки і кіберкомандуванню ВС США, а також силовим відомствам Австралії, Великобританії, Канади, Нової Зеландії, Німеччині та Сінгапуру. Babel Street не відповіла на прохання прокоментувати інформацію про відстеження.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com