Як в Україні невакцинованих будуть відсторонювати від роботи

|
Версия для печатиВерсия для печати

З понеділка, 8 листопада, певні категорії працівників будуть відсторонювати від роботи, якщо вони не пройдуть вакцинацію. Заробітну плату їм у цей час виплачувати не будуть. 

Міністерство охорони здоров'я надало детальну інструкцію про відсторонення, передає BBC.

З 8 листопада працювати без щеплень не зможуть:

  •     Працівники усіх навчальних закладів
  •     Працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів
  •     Працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів

МОЗ нагадує, що працівники таких категорій "мають високий ризик захворіти на COVID-19", а "інфікування хоча б одного працівника несе ризик інфікування усіх інших".

Кого не будуть відсторонювати?

  •     Працівників, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19
  •     Працівників, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19
  •     Працівників, які мають медичні протипоказання до вакцинації. Відповідну довідку у сімейного лікаря можна буде взяти з 8 листопада.

Як невакцинованих будуть відсторонювати?

Керівник підприємства має проінформувати колектив про правові наслідки у випадку відмови або ухилення від щеплення.

Саме керівник має контролювати наявність обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 серед працівників та відсторонювати нещеплених. Якщо працівник ухиляється або відмовляється від щеплення, то керівник має відсторонити його від виконання обов'язків. Для цього він складає відповідний акт.

Керівник підписує наказ або розпорядження про відсторонення таких працівників та інформує їх про рішення. У МОЗ підкреслюють, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Як тільки працівник отримає принаймні одне щеплення, підстави для продовження його відсторонення зникають. У такому випадку його мають допустити до роботи.

Якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються від щеплення, відповідальні посадові особи будуть покарані відповідно до статті 44-3 кодексу про адміністративні правопорушення "Порушення правил щодо карантину людей". 

За порушення цієї статті для посадової особи передбачений штраф від 34 тисяч гривень.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]