Як зміняться тарифи на електроенергію, газ та тепло з 1 серпня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Липень стане останнім місяцем, коли тариф на оплату електроенергії лишатиметься низьким - 1,68 грн/кВт-год. З 1 серпня в силу вступить оновлена модель механізму спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО).

Згідно з оновленою ПСО, ціна енергії не буде однаковою для всіх жителів - тарифи будуть диференційовані в залежності від кількості споживаної енергії.

При цьому споживачів електроенергії поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання:

  • до 100 кВт-год;
  • від 100 до 300 кВт-год;
  • від 300 до 500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год і більше.

При цьому буде працювати принцип «той, хто більше споживає - більше платить». Тобто для домогосподарств, які споживають понад 500 кВт-год на місяць встановлять найвищий тариф. Висока ймовірно, що він буде складати від 3 до 3,5 грн/кВт-год. Про це раніше заявив директор ДП Гарантований покупець Костянтин Петриковець в інтрервью енергореформи.

А ось люди, які використовують менше 100 кВт-год енергії на місяць, платитимуть за тарифом, меншому чинного. Відповідно, для них електроенергія стане дешевше.

Ще одна неприємна новина - ціни в регіонах будуть відрізнятися. Згідно з планами Міненерго, наприклад, у Київській та Дніпропетровській областях ціна буде коливатися від 2,60 до 2,96 грн, а в Івано-Франківській і Луганській - від 3,70 до 4 кВт-год.

Ціни на газ в Європі в липні росла дуже динамічно. Кілька разів ціни на європейських біржах підскакували до 500 доларів за тисячу кубів - більш ніж в 2 рази з початку поточного року. Хоча зараз ріст зупинився, але фактори, які його стимулювали, не зникли.

На думку експертів, газ в ЄС дорожчав, по-перше, через махінації «Газпрому». Газовий монополіст скоротив поставки в ЄС в період масового закачування в сховища. По-друге, зростання обумовлене виходом на біржі спекулянтів. Для них гра на газових котируваннях стає не менш привабливою, ніж на нафті.

Щодо цін на газ в Україні, то багато в чому вони залежать від європейських біржових котирувань. За даними Української енергетичної біржі, з урахуванням ПДВ і транспортування до нашого кордону, вартість газу на біржі TTF на 19 липня склала 15812,6 гривень за тисячу кубів. Для порівняння, 16 липня - 15,3 тисячі. А в червні на умовах передоплати газ продавався по 8,8 тисяч гривень за тисячу кубів, а з відстрочкою платежу - по 12,1 тисячі, в липні цінники підскочили до 11,2 тисяч і 13 тисяч відповідно.

Однак населення поки захищено від зростання цін. Для людей зберігається річний тариф. У "Нафтогазу" це 7,96 гривень за куб, багато постачальників також дали цінник в районі 8-8,5 гривень.

Комунальникам "Нафтогаз" на опалювальний сезон цього року запропонував цінник в 7,42 гривень за куб (без урахування транспортування і розподілу).

"З доставкою в залежності від регіону виходить 9,4-9,6 гривень за куб. Ця ціна не буде змінюватися рік. Але є нюанс - в договорі з "Нафтогазом" прописані квоти, які тепловими можуть отримувати по 7,42 гривні для потреб населення. І по більшості компаній вони на 5-15% нижче реальних потреб. Тобто, якщо газу не вистачить, доведеться докуповувати його за тими цінами, які складуться на той момент на ринку ", - розповів глава КП" Тепловик "(Старокостянтинів Хмельницької області) Олександр Душенко виданню Укррудпром.

Втім, не варто виключати, що в міру зростання цін на газ в Європі, вартість газу рано чи пізно може подорожчати і в Україні.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]