Японський альпініст загинув при восьмій невдалій спробі вийти на Еверест

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Японський альпініст Ноюуказу Курікі загинув при восьмій спробі вийти на Еверест.

Останні дев'ять років він намагався вийти на вершину без використання додаткового кисню, повідомляє ВВС Україна.

Японцю залишалося підкорити цю вершину, аби завершити програму "Сім вершин", суть якої - побувати на головних вершинах шести частин світу.

Досі без додаткового кисню на Еверест змогли вийти лише кілька десятків альпіністів.

Тіло 35-річного альпініста в понеділок знайшли в наметі шерпи на висоті 7400 метрів - за 1400 метрів від вершини.

У 2012 році Курікі кілька днів провів у сніговій печері, де рятувався від негоди.

Після тієї спроби вийти на Еверест він відморозив дев'ять пальців на руках, які довелося ампутувати. Проте це не зупинило японського альпініста, і в 2015 році він знову спробував підкорити вершину, і знову - безуспішно.

Під час останньої спроби вийти на гору Курікі багато писав в соцмережах та викладав відео. 20 травня він написав: "Я відчуваю біль та складність цієї гори".

Тіло японця доставлять до столиці Непалу, розказав Reuters представник непальського міністерства туризму.

 

Еверест
Кожен рік дозвіл на підкорення Евересту отримують 300 альпіністів. Фото: AFР

 

Минулого тижня четверо українських альпіністів підкорили Еверест. Однак, при спуску в них виникли проблеми зі здоров'ям, двох із них госпіталізували з обмороженнями.

А кілька тижнів тому вершину підкорив китаєць, який втратив на ній у 1975 році обидві ступні.

Еверест (непальська назва - Сагарматха, тібетська - Джомолунгма, китайська - Шенмуфен) - найвища вершина світу. Її висота - 8848 метрів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]