Юра Єнакієвскій втратив шанс повернути заблоковані у Швейцарії мільйони

|
Версия для печатиВерсия для печати

Швейцарія залишає колишнього народного депутата від Партії регіонів, поплічника експрезидента Віктора Януковича у своєму санкційному списку.

Федеральний суд, що є останньою інстанцією у судовій системі Швейцарії, наголосив, що посилання скаржника на те, що зі санкційних списків його виключили ЄС і Канада, не може бути взято до уваги, оскільки швейцарське право висуває інші вимоги до накладення санкцій, ніж право інших держав.

"Швейцарське право, на відміну від європейського права, містить інші вимоги щодо ступеня тяжкості злочинності, що призвів до запровадження чи продовження блокування активів", - йдеться у повідомленні суду. Суд пояснив, що швейцарський законодавець свідомо виклав норми закону так, щоб не обмежувати Федеральну раду рішеннями інших держав.

Історія питання

Як повідомлялося, Іванющенко підозрюється у розкраданні 2013 року десятків мільйонів доларів, отриманих Україною від продажу квот за Кіотським протоколом, що згодом були виведені до Швейцарії.

Саме за підозрою у відмиванні цих грошей у Швейцарії на рахунках дружини Іванющенка Ірини заблоковані 72 мільйони франків, а також бізнес-центр вартістю близько 20 мільйонів, який наполовину належить Іванющенку

Швейцарські суди вирішили, що кошти будуть розморожені лише у тому разі, якщо прокуратура України повідомить швейцарську сторону про неможливість доведення справи до вироку суду.

Але проблема Іванющенка полягає в тому, що навіть якщо генеральний прокурор таки напише до Швейцарії листа про те, що провадження закрите, це ще не означатиме автоматичного розмороження коштів. Адже прізвище Іванющенка міститься у швейцарському санкційному списку, з якого він вимагає його видалити з грудня 2017 року.

Головний аргумент Іванющенка - Європейський Союз і Канада вже зробили це. Однак 13 травня 2019 року Федеральний адміністративний суд Швейцарії відмовився викреслювати Іванющенка зі списку. Судді вказали на те, що у Швейцарії і ЄС санкції проти оточення Януковича ґрунтуються на різних юридичних принципах. 

У Європейському Союзі активи блокуються на підставі того, що українські правоохоронні органи здійснюють розслідування проти відповідних осіб за підозрою у розкраданні державних коштів. Натомість у Швейцарії гроші блокуються на підставі того, що вони, "ймовірно, мають корупційне походження" - незалежно від того, чи іноземні правоохоронні органи можуть це довести.

Швейцарське законодавство дає можливість не розморожувати активи іноземних ексможновладців навіть у тому разі, якщо іноземні країни виявляються неспроможними довести процедуру правової допомоги до кінця. У такому разі гроші можуть бути конфісковані на користь швейцарського бюджету.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com