З 2 млн поданих до НАЗК декларацій перевірено 480. Для чого створювалося агентство?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна щороку втрачає від корупції близько $ 2 млрд, що еквівалентно двом бюджетам Нацполіції.

Про це заявив голова консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кястутіс Ланчінскас на III Міжнародній науково-практичній конференції на тему: "Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі", повідомляє Укрінформ.

“За оцінкою МВФ, щороку Україна втрачає від корупції близько $ 2 млрд доларів. ... Це цифра, яка відповідає майже двом бюджетам Нацполіції, більш ніж 10 щорічних бюджетів Генеральної прокуратури, це близько двох третин оборонного бюджету, це 1,6 щорічного бюджету на охорону здоров'я, це понад 2,3 щорічного бюджету на систему освіти”, — сказав Ланчінскас.

За його словами, ці кошти могли б бути використані на виплату належних зарплат поліцейським, лікарям, учителям.

“Щоб подолати корупцію, необхідна, по-перше, особиста участь кожного громадянина країни. Ще один аспект — це законодавча база. В Україні одна з найкращих законодавчих баз для боротьби з корупцією. У вас працює НАЗК, НАБУ, САП, нещодавно запустили ДБР, тощо. Те, що необхідно, є в наявності. Але, знову ж таки, ми повертаємося до питання, чи працюють ці інституції, як належить”, — заявив Ланчінскас.

Голова КМЄС в Україні уточнив, що, за його даними, близько 2 млн електронних декларацій було подано у НАЗК, і з цієї кількості перевірено лише 481 декларацію. “Я думаю, українці мають право поставити запитання: для чого, з якою метою було створено це агентство?” — наголосив він.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com