З 4 квітня якість продуктів в Україні контролюватимуть по-новому

|
Версия для печатиВерсия для печати

4 квітня 2018 року набирає чинності Закон «Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», яким запроваджується нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів.

Нагадування про набрання чинності закону розміщено у системі законодавства Верховної Ради України, передає Укрінформ.

Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження акта перевірки. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.

За порушення нового закону передбачені жорсткі санкції. Зокрема, сума штрафу для юридичних осіб може сягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення. У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

Законом встановлено відповідальність за правопорушення у сфері безпеки харчових продуктів. Наприклад, порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та / або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя і / або здоров’я людини або тварини, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі шести мінімальних заробітних плат;

Штраф за порушення законодавства про харчові продукти і кормах може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Крім того, не пізніше наступного дня з дня виявлення порушення законодавства про харчові продукти і кормах головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) приймає рішення про тимчасове припинення виробництва та / або обігу харчових продуктів або кормів, якщо таке виробництво або обіг становлять загрозу для життя чи здоров’я людини або тварин.

Таке рішення вступає в силу з моменту його вручення оператору ринку та оприлюднення на офіційному веб-сайті органу та діє протягом певного таким рішенням терміну, але не більше 10 робочих днів.

Якщо для усунення оператором ринку порушення законодавства необхідно припинити виробництво або обіг харчових продуктів або кормів на час, що перевищує граничний термін, головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) звертається в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, до суду з позовом про зобов’язання оператора ринку тимчасово припинити таке виробництво.

Як відомо, Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» було ухвалено 18 травня 2017 року та офіційно опубліковано в офіційному виданні - газеті "Голос України" 4 липня 2017 року.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]