За 40% всіх прямих іноземних інвестицій - «оптимізація» податків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Близько 15 трильйонів доларів або 40% всіх прямих іноземних інвестицій, що здійснюються у світі щороку є «фантомним капіталом», метою якого є зменшення податкових зобов'язань.

Про це йдеться у дослідження Міжнародного валютного фонду та Університету Копенгагена, пише Громадське, з посиланням на Bloomberg.

Такі інвестиції, відповідно до дослідження, здійснюють мультинаціональні корпорації. Вони проходять через фіктивні компанії для того, аби мінімізувати податкові зобов'язання своїх власників у тій чи іншій країні світу.

«Прямі іноземні інвестиції часто є важливим драйвером справжньої міжнародної економічної інтеграції, адже стимулюють зростання, створення нових робочих місць, а також зростання продуктивності. Однак «фантомний капітал» є фінансовим та податковим інструментом, який «псує» традиційну статистику щодо прямих іноземних інвестицій та ускладнює розуміння справжньої ситуації з економічною ситуацією», — йдеться у дослідженні МВФ.

Майже половина такого капіталу надходить на рахунки у Нідерландах та Люксембурзі. Так, на Люксембург, населення якого складає близько 600 тисяч осіб, отримує стільки ж прямих іноземних інвестицій, скільки й США. Відповідно до офіційної статистики, на кожного мешканця цієї країни припадає 6,6 мільйона доларів прямих іноземних інвестицій. Водночас такі обсяги інвестицій ніяк не впливають на рівень добробуту її мешканців.

 «Аргумент»


В тему: 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com