За п'ять років окупації в Криму насильницьки зникли 45 людей

|
Версия для печатиВерсия для печати

За час російської окупації Криму правозахисники зафіксували 45 випадків насильницьких зникнень людей.

Про це в Українському кризовому медіа-центрі розповів заступник координаторки ГО "Крим SOS" Денис Савченко, передає humanrights.org.ua.

 За його словами, доля 15 осіб з цього списку досі не відома, 6-ох людей знайшли мертвими на території Криму, а ще 2 – у місцях несвободи.

"Насильницькі зникнення – це не поодинокі випадки на території Криму, які були зафіксовані нами та нашими колегами на окупованому Російською Федерацією півострові. Жертвами насильницьких зникнень стають особи, які не згодні з російською окупацією та, на думку окупаційної влади, представляють загрозу для російської окупаційної влади в Криму", – сказав Савченко.

Окрім насильницьких зникнень у Криму мають місце інші порушення прав людини: затримання, арешти, переслідування політично чи медіано активних кримських татар. При цьому кримських татар, як зауважують активісти, переслідують також для того, щоб відокремити від слов’янської частини населення півострова.

"Росія поширює міф, про те, що анексія Криму відбулася абсолютно безкровним шляхом. Насильницькі зникнення людей свідчать про протилежне, про те, що кров проливалася", – розповіла співзасновниця Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

Вплинути на ситуацію з правами людини в Криму можна, за словами правозахисників, зверненнями до Європейського Суду з прав людини, Комітету з насильницьких зникнень, Комітету з прав людини ООН, а також до Міжнародного Кримінального Суду.

При цьому особливої уваги потребують й заходи на національному рівні, а саме звернення української влади до російських правоохоронних органів з вимогою належного розслідування випадків насильницького зникнення людей на окупованих територіях та притягнути винних до відповідальності.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com