Західні ЗМІ закликають зупинити членство Китаю в Інтерполі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Авторитарні режими мають стикатись з наслідками, якщо вони зловживають міжнародною правоохоронною системою.

Про це йдеться в статті Bloomberg: "Призупиніть членство Китаю в Інтерполі", передає Голос Америки.

Реагуючи на статтю, колишній посол США до Росії Майкл Макфол запропонував також призупинити членство Росії у цій організації.

"Якщо вже цим зайнялись, зробіть те саме і з Росією", - написав Макфол у Twitter.

Дискусія набула розголосу після повідомлень преси минулого тижня про те, що голова Інтерполу Мен Хунвей, буцімто, зник у рідному для нього Китаї, куди він поїхав із Франції з приватним візитом. Мен Хунвей раніше працював заступником міністра громадської безпеки Китаю та став президентом Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерполу) в листопаді 2016 року.

У відповідь на запит Інтерполу, уряд Китаю заявив, що Мена було заарештовано за звинуваченнями у хабарництві та корупції. В понеділок китайські урядовці повідомили, що Мен пішов у відставку зі своєї посади у Інтерполі.

"Лише подумайте, китайська влада, як видається, викрала президента Інтерполу. У відповідь, генеральний секретар агентства подав запит, щоб дізнатись як справи у президента. Де заклик призупинити членство Китаю в Інтерполі?" – обурюється журналіст.

Це, на думку спостерігача, є свідченням більш глибокої проблеми з цієї установою. Біля 80 відсотків бюджету Інтерполу надходить із західних демократій, однак, авторитарні країни почали корумпувати цю організацію, заявляє автор статті.

Першою це почала робити Росія. Протягом останніх 10 років, коли західні правоохоронні органи почали приділяти більше уваги фінансовим злочинам російських олігархів, Кремль почав подавати "червоні запити" – запити на арешти та екстрадиції політичних опонентів. Про такі зловживання стосовно нього заявляв, зокрема, Вільям Браудер.

Інші маргінальні країни намагались наслідувати Росію, наголошує видання. Іран видавав "червоні попередження" стосовно дисидентів. Туреччина видавала "червоне попередження" на арешт критично налаштованого проти турецького уряду письменника. Китай видав "червоне попередження" стосовно лідера Світового конгресу уйгурів.

До цього часу, західні країни Інтерполу не бажали припиняти членство будь-якої країни. Ця практика має припинитись. Якщо Китай не побачить наслідків через те, що він зробив, постане питання доречності власне Інтерполу, пише дослідник.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]