Закон про надання статусу УБД добровольцям прийняла Рада

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада 4 грудня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №2045-1 про надання статусу та соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в антитерористичній операції.

"За" законопроект проголосовали 329 депутатів.

Найближчим часом повинен бути зареєстрований новий законопроєкт, який урегулює правові колізії в цьому законі, які депутати помітили під час розгляду правок щодо можливого отримання статусу УБД сепаратистами.

За словами доповідача з питання, член комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Анатолія Остапенка, проєкт закону передбачає надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які добровільно захищали та захищають територіальну цілісність України і виконували та виконують бойові завдання в зоні АТО та в зоні ООС.

Мова йде про надання статусу УБД добровольцям, які брали активну участь у бойових діях не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв).

Під час голосування виникла перепалка між Разумковим і депутатом "ЄС" Іриною Геращенко.

Геращенко обурилася з приводу прийняття поправки №15.

За її словами ця поправка, яку підтримали "215 слуг народу", створює правову колізію, бо "дає лазєйку, що статус можливий УБД отримають бойовики, сепаратисти і таке інше".

Геращенко назвала "слуг народу" "голубами миру з колорадськими значками під вишиванками" і переконувала, що дана поправка нівелює саму сутність цього закону.

Після цього Разумков оголосив невелику перерву і зібрав голів фракцій і передставників комітету на консультації.

Після перемовин Геращенко заявила, що депутати прийшли до спільного висновку щодо того, "які мають бути внесені поправки до закону, щоб захистити добровольців, але не дали лазійок, щоб під егідою закону статус УБД отримали люди, які не мали до цього жодного стосунку".

За словами нардепа Єгора Чернєва, депутати домовилися, що внесуть окремий законопроєкт щодо цього питання. Зокрема, пропишуть, що статус УБД надається "лише тим добровольчим формуванням, що взаємодіють (або взаємодіяли) з ООС".

Нагадаємо, що за основу законопроєкт про надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції депутати прийняли 29 жовтня.

Ініціаторами законопроєкту №2045-1 стали депутати з фракцій "Слуга народу", "Голос", "Батьківщина".

Водночас до Верховної Ради було внесено законопроєкт №2045 авторства депутатів фракції "ЄС".

Депутатка цієї фракції Ірина Геращенко заявила, що ініціатори законопроєкту №2045-1 вкрали текст документа у депутатів "ЄС".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]