Закриту кримінальну справу Новинського вже поновили

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Генеральній прокуратурі кажуть, що слідчий дійсно закривав розслідування стосовно депутата Вадима Новинського, але пізніше це рішення було скасоване.

"Наголошую: провадження не закрите, розслідування триває" - пише речниця генерального прокурора Лариса Сарган.

"Постановою прокурора від 12.08.2019 вказане рішення слідчого (про закриття кримінального провадження – УП) скасоване як незаконне, зокрема, з огляду на те, що чинне кримінальне процесуальне законодавство не передбачає можливості прийняття слідчим та/або прокурором процесуального рішення про закриття кримінального провадження стосовно свідка (Новинський у провадженні мав статус свідка, підозра оголошена не була – А)".

Нагадаємо, що 25 червня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання адвоката Новинського та встановив строк 1 місяць для завершення слідства.

Генпрокуратура та потерпілі подали скаргу на це рішення, однак суд відмовив відкривати апеляційне провадження. Також ГПУ подала скаргу до Верховного Суду, який ще не ухвалив рішення.

Водночас, суд на прохання прокуратури розʼяснив, що вимога закрити провадження стосується лише Новинського.

У ГПУ стверджують, що 26 липня їхній слідчий закрив провадження "виключно на виконання судових рішень".

Однак пізніше, 12 серпня, прокурор скасував рішення слідчого як незаконне. У відомстві наполягають, що не можуть закрити провадження стосовно свідка (Новинському не оголосили підозру, він мав статус свідка – А).

Що було раніше: Адвокат Новинського повідомив, що ГПУ закрила провадження стосовно можливої причетності нардепа до незаконного утримання архієпископа Олександра Драбинка.

Перед тим суд зобов’язав прокуратуру або передати справу до суду, або закрити її, посилаючись на те, що за 5 років розслідування Новинському так і не повідомили про підозру, навіть після того, як з нього зняли недоторканність.

8 грудня 2016 року Рада зняла недоторканність з Новинського. Слідство стверджувало, що депутат утримував під вартою архієпископа Драбинка з метою змусити митрополита Володимира відректися від престолу. Сам Новинський заявляв, що в поданні ГПУ не було об'єктивних доказів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com