Замінити "маріонеткових прокурорів" у справі Героїв Небесної сотні вимагає адвокатка Закревська

|
Версия для печатиВерсия для печати

Представники родин Героїв Небесної сотні вимагають замінити склад прокурорів у справі "ексберкутівців", яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у Києві у 2014 році.

Про це повідомила адвокатка Євгенія Закревська на своїй сторінці у Фейсбук.

"Прокурорів, які належним чином представляли обвинувачення у справі всі ці роки - Олексій Донський, Ігор Земсков, Яніс Симонов і решту групи, які не ходили в суд, але також здійснювали важливу роботу щодо підготовки до судових засідань, збору доказів, тощо, викинули зі справи і замінили на маріонеточних прокурорів", - написала вона у Facebook.

Зазначається, що сьогодні, 2 січня, пройдуть співбесіди, на яких будуть затверджувати на адміністративні посади як прокурорів з минулої групи прокурорів, яких виключили зі справи, так і представників нової групи прокурорів.

"Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна і обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі і відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки Генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді — тобто очевидно мають конфлікт інтересів", — зазначила Закревська.

За її словами, представники родин Героїв Небесної сотні просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.

Окрім цього, вони вимагають не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами 2013 - 2014 роках.

Закревська звернулася до Генерального прокурора Руслана Рябошапки з вимогами відсторонити від участі у кримінальних провадженнях по справах Майдану Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна, а також звільнити з посади керівника департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами 2013 – 2014 роках Віктора Мисяка.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 3 грудня прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про Державне бюро розслідувань". Зокрема, він містить поправку, що слідчі органи прокуратури та прокурори можуть перевестися в ДБР без проведення конкурсу, якщо вони вели справи щодо злочинів, скоєних проти активістів Революції Гідності.

Зазначимо, що адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування у зв'язку з загрозою припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com