Занадто коштовний для кишень українців Конституційний Суд за рік не прийняв жодного рішення
Конституційний суд України за рік не прийняв жодного рішення, не надав жодного висновку.
Про це під час круглого столу в Інституті Горшеніна заявила Юлія Кириченко, член Ради Реанімаційного пакета реформ, експерт із питань конституційного права, йдеться у твіттері РПР.
За її словами, конституційного провадження у країні фактично немає. Це обумовлено декількома причинами. По-перше, майже на рік затягнулося прийняття нової редакції закону «Про Конституційний Суд». По-друге, серед суддів триває жорстке протистояння прихильників домайданної системи роботи і післяреволюційної.
«Сьогодні у нас є 13 суддів із 18-ти. П\’ять вакантних посад. Конституційний Суд працює тільки в режимі пленарних засідань. Для прийняття будь-якого рішення необхідно 10 суддів. Сьогодні в суді відбувається епохальна боротьба між суддями, які були призначені до Революції гідності, і які, на жаль, виконували політичні замовлення (відповідна справа є в Генпрокуратурі); і тією частиною суддів — їх п\’ятеро, які були призначені після революції. У них є стрижень, вони можуть протистояти політичним інтересам, які завжди є до КС за будь-якої влади. Більшості, відтак, немає ні в кого», — розповіла Кириченко.
При цьому вона зазначила, що до кінця року мають призначити ще 5 суддів: одного суддю — З\’їзд суддів, і по два — парламент і Президент.
«Від того, ким будуть ці судді, залежатимуть підсумкові рішення в Конституційному Суді. Або ми отримаємо більшість, яка буде штампувати, як і раніше, замовні політичні рішення, або більшість, яка зможе сказати владі „ні“», — сказала експерт з питань конституційного права.
Також вона зазначила, що на сьогодні є ознаки того, що парламент намагається провалити конкурс до Конституційного Суду, за результатами якого Президент і ВР повинні обрати своїх кандидатів до ВР.
За словами Кириченко, на цей момент висновку Конституційного Суду очікують резонансні закони — про всеукраїнський референдум (прийнятий за часів Віктора Януковича), який лежить у КС уже три роки, люстраційний закон, мовний і т.д.
Нагадаємо, завтра, 2 листопада, відбудуться вибори голови Конституційного Суду.
Як відомо, судді Конституційного суду отримують захмарні заробітні плати, які обчислюються с сотні тисяч гривень на місяць.
В тему:
- Судьи: взятки, безнаказанность, реформа. Часть 2
- Глава Конституционного суда задекларировал скромную недвижимость и полмиллиона
- Зарплаты судьям по 430 тыс. плюс 80% пожизненного содержания — это какое-то безумие, — Вадим Рабинович
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
- 08:00
- Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.