Зеленський чомусь скасував кримінальну відповідальність за водіння напідпитку

|
Версия для печатиВерсия для печати

 З 1 липня в Україні вступив у дію закон, який посилює відповідальність за кермування напідпитку. Сам вчинок оцінювався не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин.

Однак Володимир Зеленський вже наступного дня підписує закон, за яким п'яне водіння "відкотили" до адміністативного правопорушення, повідомляє 24 канал.

Про те, що Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" йдеться на сайті Верховної Ради.

Закон передбачає внесення до 125 законодавчих актів змін, якими нетверезе водіння та пов'язані злочини вважаються "кримінальним правопорушенням", "кримінальним проступком" або "нетяжким злочином". Після набуття чинності закону нетверезих водіїв не будуть карати позбавленням волі.

Що цьому передувало

Ще 1 січня 2020 року мав набути чинності закон, який передбачав кримінальну відповідальність за нетверезе водіння. Його, відзначимо, схвалили ще у 2018 році. Із січня початок дії нового покарання для п'яних водіїв відклали на 1 липня 2020 року. 

В колізії із цим закон йшов законопроєкт про спрощення досудового розслідування. Це так звані "проступки", які вже від 1 липня розслідуватиме окремий підрозділ поліції дізнання. У другому читанні його схвалили у червні 2020 року і відправили на підпис президенту. Повернувся в Раду з підписом Зеленського закон вже 2 липня.

Відтак пункт про кримінальну відповідальність для водіїв скасовують. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com