Зеленський ініціює відтермінування введення ринку електроенергії на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту два законопроекти, якими пропонує відтермінувати запровадження нового ринку електроенергії на рік — до 1 липня 2020 року, а також скасувати заборону нараховувати «зелений» тариф домашнім сонячним електростанціям, які встановлені на землі.

Відповідні законопроекти №10376 та №10375 з’явилися на сайті парламенту, передає Громадське.

Зазначається, що президент визначив дані законопроекти як невідкладні.

Зазначимо, що оновлений ринок електроенергії має запрацювати в Україні з 1 липня 2019 року, однак перехід до нового ринку наразі критикують регулятори та низка експертів. Зокрема вони наполягають, що наразі інфраструктура для запровадження нового ринку неготова, а за розрахунками Укренерго, у разі запровадження оновленого ринку з 1 липня 2019 року ціни на електрику для промисловості зростуть на 42%.

«На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом із тим розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін», — прокоментував внесення президентом законопроекту про відтермінування ринку електроенергії представник Зеленського у Кабінеті міністрів Андрій Герус.

Зазначимо, що перехід до нової моделі ринку електроенергії відбувається у межах ухваленого ще у 2017 році закону. Запровадження нового ринку є частиною зобов'язань України в межах Угоди про асоціацію з ЄС.

Інший законопроект №10375 пропонує відновити нарахування «зеленого тарифу» для домашніх СЕС, панелі яких встановлені не на дахах будинків та споруд, а на землі. Раніше Рада ухвалила закон, яким «зелений» тариф для таких СЕС скасовується.

«Пропонується відновити «зелений» тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні СЕС потужністю до 30 кВт. Обнулення таких тарифів дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. Але такий закон, на жаль, був прийнятий та підписаний попереднім президентом Порошенком», — зазначив Герус.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомлялося про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com