Зеленський призначив головою Одеської ОГА прихованого сепаратиста

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Володимир Зеленський призначив головою Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, який уже обіймав цю посаду в роки президентства Леоніда Кучми.

Укази №520/2020 про призначення Гриневецького і  №519/2020 про звільнення т.в.о. голови ОДА В'ячеслава Овечкіна глава держави підписав у п'ятницю, 27 листопада.

За даними ZN.UA, з Володимиром Зеленським Сергій Гриневецький кілька разів зустрічався до місцевих виборів 25 жовтня, рішення про його призначення було прийнято ще до дня голосування.

Сергій Гріневецій вже очолював Одеську ОДА з 1998 по 2005 рік, на цю посаду його призначав Леонід Кучма, звільняв - Віктор Ющенко.

Гриневецького обирали народним депутатом до Верховної Ради шостого і сьомого скликань від «Блоку Литвина» та «Народної партії».

На місцевих виборах 25 жовтня його обрали в Одеську обласну раду від партії мера Геннадія Труханова «Довіряй ділам». До виборчого списку Гриневецького включили під №1.

Кампанію в області Гриневецький вів в умовах скорочення фінансування проекту «Довіряй справах» через конфлікт Труханова з впливовим бізнесменом Володимиром Галантерніком.

Очікується, що Гриневецький працюватиме з новим складом облради, спираючичь на неформальну коаліцію, до якої увійдуть всі фракції ( "Довіряй ділам", "Слуга народу", "За майбутнє", "Батьківщина" і "Європейська солідарність") за винятком "Опозиційною платформи - За життя "і" Партії Шарія ".

Сергій Гріневецій формально підпадає під дії закону «Про очищення влади» колишній перший секретар Роздільнянського районного комітету Компартії: цю посаду він обіймав менше року з червня 1990 по серпень 1991 року.

Обійти це обмеження вдалося завдяки рішенню ЄСПЛ, який визнав закон про люстрацію, що порушує права людини, і нормі цього закону, який дозволяє застосовувати обмеження тільки один раз. Гриневецький уже подавав заяву на призначення на посаду заступника голови ОДА та отримав відмову. Після цього він пішов до суду, який підтвердив, що більше норма закону про люстрацію до Гриневецького застосовуватися не може.

Свого часу Гриневецький, як пишуть ЗМІ, був одним із головних організаторів скандального  Сєверодонецького з'їзду, який відбувся у 2008 році – ще до приходу до влади Віктора Януковича. Там депутати всіх рівнів зі східних і південних областей України, зібралися під гаслами "створення федерації", "незалежності Південно-Східного регіону" та створення на базі Одеської області так званого "Новоросійського краю".

Минулого року Одеський міський голова Геннадій Труханов  розпорядився створити робочу групу з питань відновлення і розширення повноцінної діяльності спеціальної економічної зони "Порто-франко". Згідно із документом, який був опублікований на сайті міськради, очолити групу мав тодышный віце-мер Павло Вугельман, а його співголовою стати колишній глава ОДА за часів президента Кучми Сергій Гриневецький.   

Тези про таку економічну "автономізацію" областей України із подальшим її поділом за економічним принципом були "планом Б" Кремля у перші роки війни, яка почалась у 2014 році. Після того, як спроби організувати так звану "Бессарабську народну республіку" (подібну до псевдореспублік бойовиків "ДНР" та "ЛНР") в Одесі із гучним тріском провалились, ідейні організатори сепаратистських рухів повернулись до не таких очевидних сценаріїв. І почали активно просувати історію із створенням "вільних економічних зон".

Ківалов, як писали ЗМІ, свого часу навіть намагався розписати "конституцію" для такої нової економічної варіації на тему "Одеської народної республіки".

Про те, як розвивались проекти Кремля із "повзучої федералізації" України, журналісти вже не раз детально писали, коли аналізували опубліковані хакерами листування тодішнього радника президента Росії Владислава Суркова. Проект "Одеса за Порто-франко" тоді, як писали журналісти, був одним із найприорітетніших. Більше того, він функціонував навіть незважаючи на те, що гроші його учасникам видавали не відразу і не в повному обсязі. У 2016 році практично всі ці проекти були згорнуті, згодом самого Суркова звільнили із посади. 

Зараз, коли Гриневецький став головою ОДА, судячи з усього, проєкт вирішили розморозити і спробувати проштовхнути ще раз. При чому реалізувати його Кремль намагається під різними видами. Це може обернутися великою кількістю проблем. Для самої Одеси – бойовими діями на вулицях міста. Для всієї України – це може означати втрату портів Одеської області. Морські порти у нас є найбільш важливим елементом логістичної інфраструктури країни. Саме через них проходить основний вал всього того, чим Україна торгує зі світом. Якщо порти у нас забрати – це може означати цілком реальний обвал економіки, який зачепить кожного українця.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com