Зеленський офіційно попросив Парубія востаннє скликати Раду, НАБУ і САП підтримали заклик

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням скликати позачергове пленарне засідання парламенту для розгляду внесених до парламенту главою держави законопроектів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на відповідний лист глави держави, який є у редакції.

"Прошу скликати 18 липня 2019 року позачергове пленарне засідання Верховної Ради, до порядку денного якого включити розгляд внесених президентом України проектів законів: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування...", "Про внесення змін до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд (про початок роботи суду)", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митні території України", - сказано у листі.

За даними джерел агентства, в апараті парламенту лист президента зареєстровано 17 липня.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтримують зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Про це повідомляє прес-служба САП.

“НАБУ і САП підтримують запропоновані зміни до закону «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду), якими за ВАКС закріплюється розгляд виключно справ, розслідуваних детективами Національного бюро та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ми закликаємо парламентарів проголосувати за ініціативу Президента і якнайшвидше ухвалити відповідний законопроект”, - йдеться у повідомленні.

У САП зазначили, що у разі неухвалення змін до закону, “зусилля зі створення Антикорупційного суду як інституції, покликаної поставити крапку у справах високопосадовців та призначити їм справедливе покарання за вчинені злочини, виявляться марними”. Натомість шанси уникнути справедливого покарання у корупціонерів зростуть, вважають у прокуратурі. “Від самого початку ми наполягали на тому, щоб новостворена судова інституція приймала до розгляду справи про топ-корупцію, розслідувані Національним бюро і передані до суду Спеціалізованою прокуратурою. Саме так можна забезпечити швидке винесення вироків, якого так чекають українці”, - наголошують у САП. У прокуратурі нагадали, що, за чинним законодавством, до ВАКС мають скеруватися всі справи щодо корупції, від найнижчого до топового рівня службовців та посадовців. Це – понад 3 500 кримінальних проваджень. І їхня кількість зростатиме. Це може стати непід’ємним тягарем і заблокувати роботу 38 суддів ВАКС, зазначають у прокуратурі. “На розгляд справ від НАБУ і САП припадає лише 5% загального обсягу роботи. А це – саме ті резонансні провадження, вироків у яких з нетерпінням очікує суспільство...Проте за чинного законодавства після передачі до антикорупційного суду величезної кількості кримінальних проваджень про корупцію виникне ситуація, коли судді будуть надміру навантажені та не зможуть швидко приймати рішення”, - вказують у САП.

Натомість у відомстві вважають, що запропоновані президентом законодавчі зміни дозволяють усунути цю проблему та забезпечити ефективний судовий розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців у розумні терміни. Адже саме на це очікує українське суспільство. Як повідомлялося, Офіс Президента ініціює проведення 18 липня позачергового пленарного засідання, на якому мають розглянути законопроект про внесення змін до закону «Про Вищий антикорупційний суд».

Нагадаємо, що аніше повідомлялося, що команда президента Володимира Зеленського закликає Верховну Раду 8 скликання позачергово зібратися 18 липня й ухвалити закони, які дозволять працювати Вищому антикорупційному суду.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій 12 липня закрив пленарні засідання 10-ї сесії парламенту 8 скликання.

До 19 липня народні депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях.

21 липня відбудуться дострокові парламентські вибори.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com