Земний організм виявився здатний вижити на Марсі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Синьо-зелені бактерії можуть вижити в суворих марсіанських умовах. До таких висновків прийшла Міжнародна координаційна група по дослідженню космічного простору (ISECG), що опублікувала за підсумками масштабних досліджень статтю в науковому виданні Frontiers Microbiology.

Вчені поставили перед собою завдання створити поновлювані біологічні системи, які допомогли б скоротити потребу місії в витратних матеріалах. На думку дослідників, системи, засновані на синьо-зелених бактеріях, могли б знизити залежність місій від Землі: ці бактерії вміють користуватися вуглекислим газом і молекулярним азотом як джерелами вуглецю і азоту відповідно.

У довгих нитчастих колоніях ціанобактерій серед здатних до фотосинтезу бактерій з певною періодичністю зустрічаються гетероцисти - клітини, які здійснюють фіксацію азоту. Обидва необхідних газу - азот і вуглекислий газ - присутні в складі марсіанської атмосфери, і суміш газів в потрібних пропорціях можна створити на місці. Воду також можна добути на Марсі, інші необхідні в менших кількостях елементи зустрічаються в грунті. Культури ціанобактерій можуть виробляти деякі речовини, що використовуються безпосередньо (кисень, білок для харчування), а також підтримувати розвиток інших організмів, які, в свою чергу, можуть урізноманітнити вироблену біомасу.

Дослідники ставили експерименти на синьо-зелених бактеріях роду Anabaena. Автори роботи перевірили, чи зможуть бактерії рости і в незвичайних атмосферних умовах і одночасно використовувати марсіанський грунт як джерело інших необхідних поживних речовин. Як імітації марсіанського грунту використовувалася суміш, створена на основі добре охарактеризованого зразка, який був отриманий за допомогою марсохода «К'юріосіті».

Ціанобактерії додали у вазі в таких умовах, хоча і помітно менше, ніж ті, які росли в стандартній живильному середовищі. Крім того, дослідники дали біомасу, отриману в результаті експериментів, кишкової палички E. coli в якості поживного субстрату. Незважаючи на зазначені фізіологічні зміни в колоніях ціанобактерій, кишкова паличка змогла вирости так само добре, як і в стандартному живильному середовищі.

Модель показує, що культивовані в незвичайних умовах синьо-зелених бактерії можуть бути джерелом поживних речовин для тих істот, які не можуть самі фотосинтезировать і фіксувати азот.

Зображення: Cyprien Verseux et al. / Frontiers Microbiology, 2021

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]