Жінки, які захворіли на рак через імпланти грудей, судяться з виробниками

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Жінки, у яких діагностували рідкісний вид раку через імпланти грудей, судяться з фармацевтичними компаніями та хірургами.

По всьому світу зареєстровано понад 500 підтверджених випадків (573) анапластичної великоклітинної лімфоми (BIA-ALCL) у жінок з імплантами грудей. 33 з них померли, повідомляє BBC.

20 британок подали позови до суду, вимагаючи відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Один з провідних пластичних хірургів заявив що жінок використовують як піддослідних щурів. 

Водночас британська компанія Allergan - один з лідерів світового ринку грудних імплантів - масово відкликає свою продукцію. Її вироби пов'язують з рідкісною формою онкології.

Британське агентство з регулювання лікарських засобів і медичних виробів MHRA наразі збирає дані про постраждалих жінок.

Ризик виникнення раку там оцінюють як один на 24 тисячі проданих імплантів (текстурованих та інших видів).

Тільки у Великій Британії щороку проводять десятки тисяч операцій з імплантації грудей, переважно в приватних клініках.

"Я думала, що помираю"

50-річна Лінзі Бромфілд - одна з британок, які постраждали від імплантів. Жінка подала позов проти компанії-виробника імплантів.

2005 року, після народження двох дітей, вона вирішила збільшити груди з розміру B до розміру D. Операцію зробили у приватній клініці.

Отримані результати цілком вдовольнили Лінзі, але 2016 року вона помітила, що її права молочна залоза настільки розпухла, що вона не могла носити бюстгальтер.

Результати біопсії були невтішними - анапластична великоклітинна лімфома, пов'язана з грудними імплантами.

"Я плакала, просто кричала. Лють і образа стискали горло. Я думала, що помираю", - розповідає Лінзі Бромфілд.

Їй видалили обидва імпланти, і хвороба відступила. Однак, попереду були лікування і хіміотерапія.

Що таке анапластична лімфома?

Це рідкісний вид раку, який вражає не груди, а лімфатичні вузли.

Найджел Мерсер, пластичний хірург і керівник консультативної групи, яка займається моніторингом випадків раку для MHRA, сказав:

"Цей тип імпланту використовують вже близько 30 років, але ми лише зараз почали пов'язувати його з хворобою".

Після імплантації навколо нього формується фіброзна капсула. Ракові клітини можуть розвиватися всередині і навколо цієї капсули, але в рідкісних випадках поширюються далі.

Лімфома може з'явитися за 3-14 років після імплантації.

Рання діагностика дозволяє доволі ефективно лікувати цей вид раку, видаливши при цьому імплантат і капсулу.

Лікарі не впевнені, що саме викликає онкологію, а от вчені вважають, що це може бути реакцією на текстуровану поверхню імплантату або запалення від бактеріальної інфекції.

Що кажуть хірурги?

Професор Джеймс Фрейм, пластичний хірург, який оперував Лінзі, каже, що був шокований її випадком. Він зробив понад 30 тисяч операцій і таке бачить вперше.

За його словами, хірурги мають недостатньо інформації про потенційні ризики, пов'язані з різними імплантатами для грудей.

Професор Фрейм вважає, що пацієнти приватних клінік мають отримувати страхові пакети, які гарантують постійний медичний догляд.

На думку іншого хірурга, Найджела Мерсера, тема грудних імплантатів - завдання з багатьма невідомими, і говорити про це пацієнтам - моральний обов'язок лікарів.

Жінок у Британії, за його словами, належним чином не попереджають про те, що імпланти не встановлюють раз і назавжди:

"А це означає, що ми використовуємо все населення як піддослідних щурів".

Обидва хірурги закликають до міжнародної співпраці між лікарями для обміну даними з імплантації молочних залоз.

Що радять жінкам?

У липні MHRA і низка провідних хірургічних асоціацій Британії оприлюднили спільну заяву.

Вони наголошують: вкрай важливо, щоб хірурги усвідомлювали потенційні ризики для всіх пацієнтів, які розглядають імплантацію молочної залози як відновлювальний або косметичний засіб.

Жінкам, які вже мають текстуровані імплантати, можливо, непотрібно їх видаляти. Але, якщо є якісь проблеми чи симптоми, тоді варто проконсультуватися з лікарем.

Видалення імплантатів без необхідності може призвести до подальших хірургічних ускладнень.

Що далі?

Коли Лінзі Бромфілд в 2005 році вирішила збільшити груди, ні хірурги, ні пацієнти не знали про анапластичну великоклітинну лімфому та пов'язані з нею ризики.

Вона каже, що все одно, можливо, погодилась би на операцію, але це могло зупинити інших жінок.

Британки, які подали до суду на хірургів і виробників імплантів, вимагають відшкодування витрат за їх встановлення і видалення, а також компенсації моральної шкоди.

Їхній адвокат Захра Найджі говорить: "Я переконана, що виробники і дистриб'ютори цих імплантатів мають взяти на себе відповідальність".

Один з лідерів світового ринку грудних імплантів - британська компанія Allergan заявила, що безпека пацієнтів є пріоритетом, і вони підтримуватимуть інформаційну кампанію для "безпечного використання грудних імплантатів".

"Ми продовжуємо інвестувати і підтримувати роботу для подальшого розуміння і підвищення обізнаності про анапластичну великоклітинну лімфому (BIA-ALCL)", - сказали в компанії.

Вони також відкликали зі світового ринку текстуровані імпланти власного виробництва.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com