Журналісти та громадські діячі вимагають зупинити повзучу окупацію телепростору Медведчуком
Колишні співробітники телеканалу ZIK, українські громадські організації, медіаексперти та журналісти закликали керівництво держави та правоохоронні органи запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією.
Про це йдеться в заяві, яку підписали близько 70 ексспівробітників медіахолдінгу ZIK, Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір", коаліція РПР та низка громадських організацій, передає https://humanrights.org.ua.
Автори заяви нагадують, що телеканал, інформаційне агентство та сайт ZIK офіційно перейшли у власність Тараса Козака – близького соратника й бізнес-партнера одного з лідерів "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ) Віктора Медведчука. Це вже третій телеканал, придбаний Тарасом Козаком протягом року: раніше він став офіційним власником "112 Україна" та NewsOne.
"Віктор Медведчук, як відомо, послідовно просуває в Україні інтереси країни-агресора, зокрема через маніпуляції та цензуру, до якої вдаються ЗМІ, які переходять під його фактичний контроль, про що свідчать численні моніторинги медійних громадських організацій", – йдеться в заяві.
Журналісти стверджують, що Медведчук та його політична сила використовують медіаресурс як знаряддя тиску на владу та формування громадської думки для повернення України в зону політичного та економічного впливу Росії.
А моніторинг громадської організації "Детектор медіа" регулярно засвідчує, що програми "112 Україна" та NewsOne дослівно відтворюють пропагандистські меседжі, що лунають в ефірі російських федеральних ЗМІ, додають автори заяви.
Журналісти свідчать, що вплив нового власника на ZIK став очевидним з перших днів.
Так, з ефіру каналу зник повтор авторської програми Тетяни Даниленко з критикою на адресу Віктора Медведчука, а її запис було видалено з офіційного YouTube телеканалу. На каналі з’явилися "стоп-листи" – списки заборонених до запрошення в ефір публічних осіб. Ключовими коментаторами всіх подій стали представники партії ОПЗЖ. Транслюються фальшиві соціологічні опитування дослідницьких центрів, яких не існує. У сітці мовлення з’явилися програми, ведучими і водночас головними героями яких є кандидати від ОПЗЖ Нестор Шуфрич та Ілля Кива, політтехнолог Василь Апасов, технічний кандидат на останніх президентських виборах Юлія Литвиненко тощо, що є порушенням обов’язку телеканалів подавати об’єктивну інформацію (ст. 59, п. "в" ЗУ "Про телебачення і радіомовлення"). Новий менеджмент тисне на журналістів, вимагаючи заміни формулювань на такі, що співзвучні з російською пропагандою.
Автори заяви вважають це прикладами початку цензури на телеканалі, і після зміни власника вони почали масово звільнятися за власним бажанням.
"Це найбільш масове добровільне звільнення з медіа в історії України", – наголошується в заяві.
Підписанти заяви закликають президента України Володимира Зеленського та його команду, зокрема й майбутніх народних депутатів нового скликання, докласти всіх зусиль для запровадження дієвих механізмів, які б дозволили демонополізувати телебачення, гарантували редакційну незалежність, захист від диктату власників, прозорість джерел фінансування медіа, а також підтримати розвиток незалежного Суспільного мовлення.
Національну раду з питань телебачення і радіомовлення закликають ретельно контролювати відповідність ефірного наповнення телеканалів NewsOne, "112 Україна" та ZIK українському законодавству та умовам їхніх ліцензій.
А Службу безпеки України просять дати відповідь на питання, "чи використовувалися кошти країни-агресора для скуповування українських медіаактивів, що веде до підриву суверенітету й територіальної цілісності України". І якщо це підтвердиться, вжити всіх законних дій для припинення цього процесу.
Автори заяви також закликають публічних людей – політиків, громадських діячів, експертів, діячів культури, мистецтва тощо – уникати участі в ефірах телеканалів, контрольованих Віктором Медведчуком.
Як повідомляє "Детектор медіа" з посиланням на заступницю шеф-редактора видання Світлану Остапу, 2 липня в Торонто представники Медіаруху передали згадану заяву міністерці закордонних справ Канади Христі Фріланд, заступниці генсекретаря Ради Європи Габріелі Ваттаіні-Драгоні, депутатам канадського парламенту.
У ці дні в Торонто (Канада) проходить третя Конференція з питань реформ в Україні, в якій беруть участь представники українських громадських організацій.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.