"Знову щось пішло не так": у справі Савченко-Рубана продовжується "парад" суддівських відводів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Що саме означає суддівське рішення на практиці – наразі невідомо

Дарницький суд Києва частково задовольнив клопотання адвокатів про відвід колегії суддів у справі нардепа Надії Савченко та чільника громадської організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана. Рішення ж служителі Феміди планують оголосити в четвер, 11 квітня, о 9-й ранку. На засіданні перебувала і кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

Тільки-но завершилося засідання у справі Надії Савченко та Володимира Рубана. Втім, підготовче засідання як таке – не відбулося, і не вперше. Від початку року справа побувала в кількох судах. Спочатку її мав розглянути Слов'янський міськрайонний суд, потім Чернігівський районний суд. Далі через самовідводи суддів, а потім – через неможливість знову зібрати колегію суддів, справу передали до Солом'янського райсуду Києва. І нарешті столичний апеляційний суд визначив, що справу розглядатиме Дарницький райсуд.

10 квітня знову щось пішло не так. Почалося з того, що один з учасників колегії суддів оголосив про самовідвід. Прокурори таке рішення не підтримали, адвокати – підтримали. Автоматизована система обрала нового слугу Феміди, після чого захисники вкотре оголосили відвід суддівській колегії.

"Основні причини заявлення відводу – це порушення принципу вірогідності, визначеного ст. 35 КПК України при виборі суддів для здійснення правосуддя в цьому кримінальному провадженні. В законі чітко зазначено, що обрання суддів відбувається за принципом вірогідності, має бути вибір між щонайменше двома суддями. В цьому разі відбулося не визначення судді, а його призначення", – заявив Валентин Рибін, адвокат Володимира Рубана.

Прокурори з такою позицією не погоджуються.

"Заперечую проти задоволення заявленого адвокатами відводу. Повністю не погоджуюся з доводами щодо порушення принципу вірогідності", – зазначив прокурор Олександр Банник.

Зрештою, після майже 2-годинного перебування в нарадчій кімнаті, суд виніс рішення задовольнити клопотання адвокатів частково. Що це означає – наразі невідомо. Найімовірніше – йдеться про відвід одного чи двох суддів.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com