«Золоті візи» є загрозою безпеці ЄС, — Єврокомісія

|
Версия для печатиВерсия для печати

Продаж громадянства або посвідок на проживання у країнах-членах ЄС збільшує ризик проникнення на територію блоку членів організованих злочинних угруповань, корупції та відмивання грошей.

Про це йдеться у драфтовому звіті Єврокомісії, який буде опублікований у середу, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

"Європейська Комісія попередить, що програми щодо продажу громадянства або посвідок на проживання в країнах-членах ЄС можуть допомогти іноземним організованим злочинним угрупованням проникнути на територію блоку та збільшують ризик відмивання грошей, корупції та ухилення від сплати податків", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, з-поміж 28 країн-членів ЄС тільки на Мальті, на Кіпрі та в Болгарії можна купити громадянство за інвестиції від одного до двох мільйонів євро.

Посвідку на проживання можна придбати за гроші у двадцяти країнах Євросоюзу. Ціни за посвідку на проживання коливаються від 15 тисяч євро у Хорватії до п’яти мільйонів євро в Люксембурзі та Словаччині

Таким чином порушуються чинні правила ЄС, згідно з якими люди "фізично" мають проживати у країні-члені блоку, щоб претендувати на громадянство у ній.

У Єврокомісії вважають, що продаж посвідок на проживання іноземцям має схожі ризики, як і продаж паспортів в обмін на інвестиції.

Тому європейські чиновники запропонують створити експертну групу, яка до кінця року має виробити рекомендації і заходи, за допомогою яких можна буде зменшити ризики від програм з продажу "золотих віз".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com