Зріджений газ зі США для Польщі на 20 відсотків дешевший від російського

|
Версия для печатиВерсия для печати

Газета «Rzeczpospolita» пише про плани Польської нафтогазової компанії (PGNiG) збільшити на понад 20 відсотків обсяг зрідженого газу, який вона купує зі Сполучених Штатів. За п’ять років це має бути 12 мільярдів кубометрів газу на рік, тобто більше, ніж зараз імпортується з Росії, – звернув увагу віце-голова компанії Мацєй Возняк. Як читаємо, американський газ, разом з витратами на зрідження, транспортування та регазифікацію в Польщі, на понад 20 відсотків дешевший від сировини з ямальського контракту.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Співрозмовник видання додав, що надлишок газу польська сторона зможе продавати охочим на інших ринках. За його словами, можливість придбати додаткову кількість сировини випливає з дуже добрих відносин з американськими постачальниками. Метою є не лише забезпечення потреб польського ринку, але й оборот на міжнародних ринках, щоб скористатися маржею і досягти прибутку.

У виданні також зазначено, що Польська нафтогазова компанія розвиває міський транспорт, наприклад переводить автобуси на зріджений газ. Це ж стосується автомобілів комунального транспорту та служб, відповідальних за прибирання міста.

Тим часом, «Gazeta Polska Codziennie» повідомляє, що визначено місце польської частини газопроводу Baltic Pipe. Рішення в цій справі видав західнопоморський воєвода. Газета нагадує, що це перший стратегічний проект створення нового коридора постачання газу на європейському ринку. «Завдяки йому вперше в історії буде можливим транспорт газу прямо з покладів у Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також до отримувачів у сусідніх країнах», – зазначив воєвода Томаш Гінц. За його словами, необхідною умовою є розбудова польської газотранспортної системи. Baltic Pipe має бути запущений перед кінцем 2022 року, коли закінчується дія так званого ямальського контракту з Росією.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com