80% українців вважають, що більше шансів виграти у суді має той, у кого більше грошей чи влади

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Лише 10,5% українців переконані, що мають рівні шанси на справедливість у суді незалежно від свого статусу чи фінансів. Натомість, майже 80% вважають, що у суді виграє багатша чи впливовіша сторона.

 

Про це свідчать дані опитування, проведеного 14-19 травня фондом “Демократичні ініціативи” та Центром Разумкова на замовлення Фундації DEJURE із 14 до 19 травня 2021 року.

11,2%, або близько 4,5 млн громадян за останні два роки могли звернутись до суду за захистом своїх прав, однак вирішили цього уникнути. Громадяни не звертаються до суду, оскільки вважають, що мають низький шанс отримати справедливе рішення. 

Так, 42,7% опитаних не звертаються до суду, оскільки не вірять у можливість отримати справедливе і законне рішення. Ще 41,2% переконані, що вирішення питання у суді забере багато часу, а 42,3% — багато грошей. 

 

Опитування проводилось в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, станом на жовтень 2020 року українським судам довіряє лише 1,7% громадян України. У березні цього року 63% громадян назвали судову реформу частково чи повністю провальною і лише 5% – частково чи повністю успішною. 

У 2020 році Україна посіла 72 місце зі 128 країн у рейтингу Rule of Law Index від World Justice Project, попереду — Білорусь (68 місце), Індія (69), Буркіна-Фасо (70), Таїланд (71).

За словами голови Венеційської комісії Джанні Букіккіо, голосування за законопроєкт 3711-д про процедуру формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів у нинішньому варіанті приріче судову реформу на провал

7 червня громадські організації ЦПК, Фундація DEJURE та Автомайдан закликали народних депутатів підтримати поправки №451 та №453 до законопроєкту 3711-д та забезпечити старт реальної судової реформи замість підпорядкування залишків судової системи України недоброчесній суддівській корпорації. Голосування за законопроєкт заплановане у парламенті на четвер, 17 червня. 

Джерело: Фундація DEJURE


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]