Чому в Києві з'явилось раптово так багато метеликів?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня Євген Манженко Facebook

У понеділок, 4 червня, у Києві було помічено велику кількість метеликів з рудими крилами. Їх бачили на Контрактовій і КПІ, на Борщагівці і на Печерську, на Лук'янівці.

Користувачі у соцмережах публікують фото метеликів і задають питання, звідки і чому у місті стільки метеликів.

Загадку метеликів розкрив доктор біологічних наук, завідувач відділу загальної та прикладної ентомології Валерій Корнєєв з інституту зоології НАН України у пості у Facebook:

"Сонцевик чорно-рудий - так зветься метелик, який у масі з'явився сьогодні - має гусінь, що живиться на різноманітних листяних деревах, переважно на вербах і тополях.

Минулий рік був для нього особливо сприятливим, і дорослі метелики минулого року були також численні.  Весна цього року була "моментальною", то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день.

Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час.

Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили дорослі метелики".

За словами вченого, в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають падіння чисельності більшості видів метеликів.

Причиною цьому є природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони гинуть.

"Наш герой - сонцевик чорно-рудий - стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й спалах чисельності дав такий, що його помітили геть усі", - пояснив вчений. 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]