Чому в Києві з'явилось раптово так багато метеликів?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня Євген Манженко Facebook

У понеділок, 4 червня, у Києві було помічено велику кількість метеликів з рудими крилами. Їх бачили на Контрактовій і КПІ, на Борщагівці і на Печерську, на Лук'янівці.

Користувачі у соцмережах публікують фото метеликів і задають питання, звідки і чому у місті стільки метеликів.

Загадку метеликів розкрив доктор біологічних наук, завідувач відділу загальної та прикладної ентомології Валерій Корнєєв з інституту зоології НАН України у пості у Facebook:

"Сонцевик чорно-рудий - так зветься метелик, який у масі з'явився сьогодні - має гусінь, що живиться на різноманітних листяних деревах, переважно на вербах і тополях.

Минулий рік був для нього особливо сприятливим, і дорослі метелики минулого року були також численні.  Весна цього року була "моментальною", то ж і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день.

Відтак, усі гусениці (а їх було ще більше, ніж торік), швидко розвинулися за травень, залялькувалися також майже у той самий час.

Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили дорослі метелики".

За словами вченого, в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають падіння чисельності більшості видів метеликів.

Причиною цьому є природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони гинуть.

"Наш герой - сонцевик чорно-рудий - стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й спалах чисельності дав такий, що його помітили геть усі", - пояснив вчений. 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com