Дивовижне відкриття: вчені виявили прихований всередині голови людини орган

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Науковці з Нідерландів зробили дивовижне відкриття: вони виявили прихований всередині голови людини орган, який нагадує набір слинних залоз.

Здавалося б, будову організму людини вже вивчили вздовж і впоперек ще століття тому. Але вчені досі не здогадувалися про існування цього органу, зазначає BBC.

Відкриття зробили випадково під час обстеження пацієнтів з раком простати за допомогою новітнього сканера PSMA PET/CT. При контрастній томографії з введенням в кров радіоактивної глюкози цей діагностичний інструмент знаходить в тілі пухлини. Цього разу сканер виявив позаду носоглотки дещо інше.

Трубчасті залози, показані блакитними стрілками, поруч з іншими слинними залозами, виділеними помаранчевим кольором

Автор фото, RADIOTHERAPY AND ONCOLOGY / Трубчасті залози, показані блакитними стрілками, поруч з іншими слинними залозами, виділеними помаранчевим кольором

"У людини є три набори великих слинних залоз, але не в цьому місці", - говорить радіолог-онколог Ваутер Вогель з Нідерландського інституту раку.

"Раніше було відомо, що слинні залози в носогорлі мікроскопічно малі. Їх близько тисячі, і вони рівномірно розподілені по слизовій оболонці. Тому уявіть собі наше здивування, коли ми виявили це!" - розповідає лікар.

Слинні залози виробляють слину, необхідну для роботи травної системи. Більшу частину її виділяють три основні набори залоз, відомих як привушні, підщелепні і під'язикові.

У людському організмі є ще близько тисячі дрібних слинних залоз. Вони розміщені у всій порожнині рота і в дихальному тракті, але такі малі, що їх можна виявити тільки в мікроскоп.

Непомічений раніше четвертий набір слинних залоз, відкритий командою Вогеля, набагато більший і міститься позаду носа і над піднебінням, всередині голови.

залоги

Автор фото, RADIOTHERAPY AND ONCOLOGY / Нові залози у різних проєкціях

"Два органи, які підсвітилися під час дослідження, мають всі ознаки слинних залоз, — говорить провідний автор дослідження, хірург порожнини рота Маттейс Вальстар з Амстердамського університету. - Ми назвали їх трубчастими залозами, оскільки вони розташовані над трубчастим валиком".

Трубчасті залози були виявлені у всіх 100 пацієнтів, обстежених за допомогою апарату PSMA PET/CT. Розтин двох тіл, чоловічого і жіночого, також підтвердив існування помітної неозброєним оком парної структури у вигляді дренажних капілярів в задній стінці носогорла.

"Наскільки нам відомо, ця структура не була до цього описана у жодному джерелі", - йдеться у звіті про дослідження, що опублікований у в журналі Radiotherapy and Oncology.

Джерело: BBC


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]