Економічна безпека України в уяві нового голови Бюро економічної безпеки: курс на СНД та економічна стратегія Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Журналісти «Схем» (проєкту Радіо Свобода та UA: Перший) ознайомились із науковою дисертацією нового голови Бюро економічної безпеки Вадима Мельника, яку він захистив у 2016 році, ставши кандидатом юридичних наук.

У своїй науковій роботі Мельник переважно посилається на російські наукові джерела, розглядає членство в СНД як фактор подальшого розвитку України, та наводить економічну стратегію Росії як позитивний приклад. Про це йдеться у розслідуванні «Зе-наглядач за бізнесом» програми «Схеми».

Тема дисертації, яку Вадим Мельник захистив у 2016-му (!), – «Забезпечення економічної безпеки держави».

Читайте також: Новий голова Бюро економічної безпеки, бувший податковий упир Януковича, традиційно виявився махінатором

В науковій роботі Мельник згадував про подальший розвиток України шляхом її входження як рівноправного члена до загальновизнаних геополітичних об’єднань – серед яких вказав СНД, де головну роль відіграє Росія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вирішення криміногенної ситуації у сфері економіки країни у 2016-му році Мельник рекомендував, в тому числі, забезпечити «плідну співпрацю з правоохоронними та іншими компетентними органами зарубіжних країн, в першу чергу держав – учасниць СНД».

Окремо журналісти звернули увагу, що у своїй науковій роботі Вадим Мельник опирався на численні російські джерела. Розмірковуючи про стратегію економічної держави, він посилався, наприклад, на «Державну стратегію» економічної безпеки Російської Федерації»; наводив дисертацію під назвою «Діяльність органів внутрішніх справ за матеріалами Приволжського Федерального округу РФ»; опирався на дисертацію про «Правові та організаційні аспекти діяльності та митних органів РФ».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У період, коли Вадим Мельник захистив дисертацію, він працював начальником Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.

«Схеми» поцікавились у нього, чому після анексії Криму і початку війни на сході України у своїй науковій роботі він порушив питання про входження держави як «рівноправного члена до такого об’єднання, як СНД».

Він відповів, що не пригадує конкретно, про що йшла мова: «Я зараз не пригадаю конкретно, в якому контексті ця фраза, але необхідно враховувати економічні зв’язки. Щоб забезпечити економічну безпеку – треба, щоб національна економіка чітко і дуже стійко працювала», – зазначив він.

На уточнення, чи справді він вважав у 2016-му році, що Україні треба бути частиною СНД, Мельник підкреслив: «Жодним чином ні. Україна – це незалежна держава. Жодним чином вона не може бути в СНД. Зараз чітко не пригадаю, що я мав на увазі. Тому якщо можна – не робіть з мене ворога держави».

Україна є засновником СНД, але не була стороною співдружності. У травні 2018 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про остаточне припинення участі України у статутних органах СНД.

Про дисертацію Вадима Мельника також згадав у нагородному листі від 2016-го року тодішній голова ДФС Роман Насіров, в якому клопотав про присвоєння Мельнику почесного звання «Заслужений юрист України». Наукова робота, відповідно до листа, була однією з підстав.

20 серпня 2021 року уряд офіційно призначив колишнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника головою Бюро економічної безпеки.

БЕБ є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності. Згідно зі змінами, які вносяться до Кримінального процесуального кодексу України, до підслідності БЕБ будуть належати, в тому числі, такі злочини, як ухилення від сплати податків, зборів, загальнообов’язкових внесків та страхувань, підробка документів та цінних державних паперів, шахрайство з податком на додану вартість та фінансовими ресурсами, а також незаконна приватизація державного чи комунального майна.

Джерело: Радіо Свобда

«Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:33
5 грудня у південно-східній частині України мокрий сніг, на решті території опади не очікуються
19:11
Україна виступає за позбавлення Росії голосу в ОЗХЗ через отруєння Навального
18:08
Всесвітня організація охорони здоровʼя зазначила, що штам «омікрон» не спричинив ще жодної смерті
17:08
Віктор Трепак: ОГПУ готує ще одну підозру Порошенку
16:11
Ватажками російських терористів на Донбасі стали члени путінської партії "Єдина Росія"
15:10
Хроніка ООС на 4 листопада: поранення зазнав один український військовий
14:01
Ексгенпрокурор підтвердив що Зеленський "істерично" тиснув на нього щоб видати терориста Росії
13:26
Мізерна зарплата та відтік кадрів ставить судову систему на межу катастрофи
12:16
Двох поліцейських посадили на 5,5 років за вимагання
11:12
Європейська федерація журналістів виступила на підтримку колег, яких переслідують у Криму

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]