Мін’юст США офіційно звинуватив Коломойського та Боголюбова у крадіжці мільярдів доларів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у крадіжці мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім «відмив» у США. Також відомство вимагає конфіскувати незаконно придбану нерухомість олігарха в країні.

Про це повідомляє Мін'юст США, зазначає Громадське.

За даними відомства, Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку гроші, які потім використали, аби створити «бізнес-імперію» у США. Так, олігархи переводили кошти через велику мережу фірм, аби приховати їхнє походження.

Як зазначає The Washington Post, Коломойський та партнери зокрема купили у США: майже півмільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.

У двох цивільних позовах Мін'юст вимагає конфіскувати нерухомість Коломойського та Боголюбова на 70 мільйонів доларів, а конкретно будівлі PNC Plaza в Луїзвіллі й CompuCom Headquarters у Далласі.

Також Мін'юст називає спільників українських олігархів — Мордекая Копфа й Уріела Лабера. Вони допомагали відмивати гроші олігархам і створили мережу юросіб з назвами, в яких часто використовувалося слово «Optima», за допомогою яких керували активами українських олігархів.

Нагадаємо, 4 серпня ФБР провело обшуки у Клівленді в приміщеннях компанії Optima Management Group, яку пов'язують з Коломойським. Американські правоохоронці підозрюють, що олігарх відмивав гроші через придбання нерухомості в Клівленді.

Водночас адвокат Коломойського Майкл Дж. Салліван написав на електронну пошту WP, що Коломойський категорично відкидає звинувачення Мін'юсту США.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію ПриватБанку, називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Своєю чергою, уже націоналізований ПриватБанк прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися у березні 2022 року.

«Аргумент»


В тему: 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]