Місцевим органам влади надходять листи з рекомендаціями купувати засоби проти вірусу у фігуранта розслідування про привласнення держкоштів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Місцевим органам влади надійшли листи від українського представництва Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) із пропозицією закуповувати товари для боротьби з COVID-19 в однієї української фірми. Вона нібито має домовленості з китайськими виробниками і готова здійснювати поставки в Україну. Утім, як з’ясували журналісти, ця компанія фігурує у кримінальному провадженні, яке розпочали влітку минулого року.

У розпорядженні розслідувачів зі “Слідства.Інфо” опинилися документи від ICC Ukraine, які отримали держоргани.

У них ідеться про компанію “НВП “Укрінвестгруп”. Згідно з листом торгової палати, ця фірма може постачати експрес-тести, хірургічні та респіраторні маски, захисні костюми і безконтактні термометри з Китаю.

Утім, журналісти з’ясували, що вона фігурує у розслідуванні поліції Києва щодо привласнення державних грошей. Про це журналісти дізналися з ухвали Подільського районного суду Києва від жовтня 2019 року.

За даними слідства, службовці “Київського метрополітену” закуповували за завищеними цінами неякісні товари і послуги, прописуючи вимоги тендерів під конкретних учасників, а потім виводили державні кошти в тінь і привласнювали їх. У цьому їм нібито допомагали представники приватних компаній, серед яких і “НВП “Укрінвестгруп”. Ця фірма, як виявили журналісти, навесні 2019 року уклала з метрополітеном договір про ремонтні роботи на понад сім мільйонів гривень.

Читайте також: Ранее судимый. Как новая власть заводит новых смотрящих на закупки медикаментов

Також “Слідство.Інфо” з’ясувало, що “НВП “Укрінвестгруп”, яку заснували трохи більше двох років тому, прописана в одній квартирі разом з кількома начебто не пов’язаними між собою фірмами у звичайній київській багатоповерхівці. Крім того, вона використовує спільний контактний номер з іншим підприємством.

Судячи з документів, які є в розпорядженні журналістів, листи від ICC Ukraine розсилали головам держадміністрацій, обласних та міських рад. “Слідству.Інфо” також відомо про отримання аналогічних листів деякими медичними закладами.

Так, у документі зазначається, що для боротьби з коронавірусом в Україні створено так званий “ICC online штаб”. Очолює його керівниця апарату ICC Ukraine Дарія Заболотня. У коментарі “Слідству.Інфо” вона розповіла, що штаб поки що збирає заявки від різних бюджетних установ по Україні. І вже отримав такі заявки від шести областей.

За словами Заболотньої, “НВП “Укрінвестгруп” має безпосередньо контракти з китайською стороною. Утім, запевнила вона, робити поставки врешті може начебто не лише ця фірма, але й інші компанії. Які саме, жінка не назвала.

У листі торгової палати координатором “ICC online штабу” вказана засновниця “НВП “Укрінвестгруп” Світлана Знаменська.

У коментарі “Слідству.Інфо” підприємиця розповіла, що оскільки лікарні не мають можливості централізовано закуповувати за кордоном необхідні засоби, вони вирішили організувати такі поставки. “Розглядаємо можливість, як ми можемо своїми силами сюди привезти, щоб допомогти їм тут все купити”, — каже вона.

А в кримінальному провадженні щодо привласнення коштів метрополітену, на думку Знаменської, вони фігурують не як співучасники, а як свідки. “В нас запитали документи за договорами, згідно з якими ми робили роботи. В нас там один договір. Ми надали документи. На цьому все закінчилося. Ми не можемо відповідати за це провадження. Те, що від нас залежало, ми все надали і до нас немає ніяких більше питань”, — додає вона.

В свою чергу юрист та журналіст Максим Діжечко, на своїй сторінці в Фейсбук написав, що  робилося це якось вже дуже нав'язливо. Та що йому написали цого знайомі з Китаю, питаючи, що це за компанія Укрінвестгруп, хто вони такі?

Отже Максим Діжечко вияснив що компанії 2 роки, статутний 5000 грн, з 2019 вона працює на тендерах.

Компанія має дві кримінальні справи

Директор - Єрмак Марина Анатоліївна.

Діжечко зазначає,  що в Китаї з недавнього часу дуже суворі заходи по продажу товарів і їх продають тільки на вимогу і листи МЗС Держави, які зацікавлене купити.

Тут же, компанія не зрозумій, хто не зрозумій що, без якоїсь бізнес-історії міжнародного рівня, оборотних коштів, особистого САЙТУ і багатьох інших атрибутів, топ постачальника.

"І це на хвилинку, компанія, яка хоче бути обличчям нашої країни між Китаєм і Україною при покупці мед обладнання та багато іншого за Бюджетні гроші. Розумієте рівень відповідальності. І проблема, що якщо щось трапиться, то все що зможуть вимагати китайці або український бюджет це 5000 грн статутного капіталу. А ми можемо знову опинитися для всього світу простими жадібними дурниками", - завершує він.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]