Очільник Офісу президента Єрмак зганьбив Зеленського та державу на зустрічі з Прем’єр-міністром Катару

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

У межах офіційного візиту до Держави Катар Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Катару Халідом бін Халіфою Аль Тані.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента України, яке супроводжується фотозображенням зустрічі.. Сторони висловили задоволення високим рівнем українсько-катарських відносин, які ґрунтуються на принципах довіри, взаємоповаги та партнерства.

Однак цю зустріч захмарила недолуга поведінка очільника Офісу президента Єрмака та одного з його колег, яка зганьбила Зеленського та державу. Суть в тому, що Єрмак, який позиціонує себе як "визначного" переговорника та дипломата, разом з колегою сидять напроти викокопоставлених осіб держави Катар, закинувши ногу на ногу. В арабських країнах, сидіння закинувши одну ногу на іншу, вважається ознакою зарозумілості та страшною образою. Це ганебне фото, тим паче, розповсюджує прес-служба президента.

Якщо в МЗС не спромоглись достукатись до команди Зеленського та пояснити правила етикету при подорожах до арабських країн, на сайті МЗС Ізраїлю є детальна інструкція з цього приводу.

"Важливо встати, коли до вашої компанії приєднуються нові гості, а також люди старше вас або з більш високим статусом або званням.

Вітаючи одного-мусульманина протилежної статі, не протягуйте руку, поки він не протягне руку першим. Чоловіки і жінки (зазвичай жінки) вважають за краще не обмінюватися рукостисканням з представниками протилежної статі з релігійних причин.

Якщо ви сидите напроти важливого гостя, сидіти "нога за ногу" вважається грубістю. Не показуйте пальцем - якщо вам потрібно зробити жест, використовуйте всю руку."

«Дякую вам за теплий прийом. Хочу, щоб наші відносини вийшли на новий рівень, щоб була зрозуміла конкретика на всіх напрямках, зокрема у цікавих проектах», – сказав  Володимир Зеленський.

Нагадаємо про деякі поради подорожуючим в Катар від консульства України в Катарі:

Вхід в арабську гостьову кімнату (меджліс): Не забувайте знімати взуття перед тим, як заходити у меджліс (місце для прийому гостей у приватному будинку). Якщо жінка супроводжує чоловіка під час відвідування, вона має пройти у кімнату для жінок. Перед початком розмови слід пригоститися чимось із запропонованих страв або напоїв. Прийняття пропозиції з боку господаря щодо спільного обіду або вечері (іншого прийняття їжі) є одним з проявів поваги до господаря.

Інші важливі моменти:

- певні емоційні прояви (обійми, поцілунки і т.ін.) забороняється демонструвати у громадських місцях, оскільки вони можуть стати, за нормами чинного законодавства Катару, підставою для затримання, арешту, ув’язнення та значних штрафів;

- слід уникати фотографування споруд релігійного призначення (без відповідного дозволу), споруд та техніки військового призначення, інших людей, особливо арабських жінок;

- важливо вітати вставанням іншу особу, яка щойно прибула. Рекомендується привітати особу арабського походження мусульманським «ассаляму алєйкум», зокрема, особу старшу за віком. Чоловікам слід також підводитися коли входить жінка;

- коли зустрічаються чоловік та катарська жінка, чоловіку першому не варто проявляти ініціативу у її привітанні протягуванням руки;

- беручи запропоновані напої, їжу, або при передаванні будь-чого іншій особі слід користуватися правою рукою;

- не варто пропонувати вашим гостям мусульманського віросповідання алкогольні напої або їжу з вмістом свинини;

- не варто піднімати ваше взуття на такий рівень, щоб була видна його підошва або робити рухи ногами у напрямку будь-кого, які можуть бути неоднозначно сприйняті;

- слід уникати жестів з використанням пальців, щоб підізвати когось до себе. Краще користуватися долонею;

- якщо вас пригощають кавою, що є традиційним арабським звичаєм, та ви більше її не бажаєте, слід похитати порожню чашку з боку в бік декілька разів, тримаючи її у правій руці і повернути правою рукою.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]