Почему день влюбленных празднуют 14 февраля? И кто такой на самом деле святой Валентин?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 По наиболее распространенной версии, праздник влюбленных приходится на середину февраля, потому что именно в это время в Древнем Риме происходил эротический фестиваль Луперкалии — праздник плодородия, посвященный Фавну.

В этот день молодые мужчины надевали козлиные шкуры и бегали по городу, стегая встречных женщин кусками шкур. Считалось, что такой удар приносит женщине легкие роды и плодовитость, пишет Вокруг Света - Украина.

Праздник был запрещен в 5 веке н.э., и, предположительно, превратился в день святого Валентина по тому же принципу, по какому многие языческие праздники приобретали христианский смысл.

Святой Валентин — предположительно, историческая личность, однако он был исключен из римского календаря святых в 1969 году из-за отсутствия достоверной биографической информации. Тем не менее, римско-католическая церковь продолжает признавать его святым. Он является покровителем влюбленных, эпилептиков и пчеловодов.

По некоторым данным, святой Валентин был римским священником и врачом, который принял мученическую смерть во время гонений на христиан, предпринятых императором Клавдием II около 270 года. По другой версии, Валентин был епископом Терни (Италия).

 

Согласно легенде, в тюрьме он написал трогательную записку с подписью «твой Валентин» дочери своего тюремщика, с которой подружился и исцелил от слепоты. Другая распространенная легенда гласит, что он, в нарушение приказа императора, тайно венчал молодые пары (якобы считалось, что неженатый солдат сражается лучше, поэтому на время военных действий Клавдий запретил заключение браков).

 

 

День святого Валентина как праздник влюбленных известен как минимум с 14 века.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]