Проксима Центавра b. Загадковий сигнал, який надійшов з найближчої до Сонця зоряної системи


Дивний сигнал, який міг дістатися Землі з найближчої до Сонця зоряної системи, досліджують як ознаку позаземного життя.
Експерти кажуть, що є ознаки того, що сигнал надійшов з екзопланети Проксима Центавра b, "суперземлі" зі скелястою поверхнею, на якій, як вважається, є рідка вода, і яка розташована у 4,2 світлових роках від Землі. Деякі дослідження навіть припускали, що на цій планеті існує атмосфера, зазначає BBC.
Екзопланета Проксима Центавра b є частиною зоряної системи Альфа Центавра, найближчої до Сонця. Сигнал виявив у 2019 році гігантський радіотелескоп, який знаходиться в Австралії, і відтоді науковці намагалися зрозуміти це явище.
І серед розглянутих гіпотез є те, що його походження пов'язане з якоюсь формою життя за межами Землі.
"Це був сигнал, який з'явився один раз і ніколи не повторювався. Він мав частоту, яку не випромінюють наземні пристрої, такі як супутники і кораблі", - пояснила BBC Mundo Мар Гомес, докторка фізичних наук з Мадридського університету Комплутенсе.
Як його виявили?
Обсерваторія Паркс розташована у Новому Південному Уельсі, Австралія. Її називають "блюдом" через форму радіотелескопа, який працює там вже 50 років. Саме він виявив дивний сигнал.
Цей радіотелескоп використовувався в кількох космічних місіях і обмінюється інформацією з різними структурами, такими як NASA.
Автор фото, Getty Images / Дивний сигнал помітив радіотелескоп в Австралії
"Мова йде про дуже важливий телескоп, і слід пам'ятати, що він використовувався для отримання зображень посадки Аполлона-12 на Місяці", - каже пані Гомес.
Дослідниця додає, що обсерваторія також координує роботу з такими місіями, як проєкт Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI). Дивний сигнал привернув увагу вчених.
"Оскільки в космосі немає звуку, єдиний спосіб, яким ми можемо спілкуватися, це, так би мовити, радіохвилі. Ми можемо випромінювати їх в космічний простір, і, можливо, на іншій планеті або зоряній системі існує форма життя, яка намагається спілкуватися", - пояснює дослідниця.
Проєкт Breakthrough Listen, який присвячений спостереженню та аналізу ознак життя у Всесвіті, також працює над дослідженням сигналу.
Це - фонд з бюджетом у 100 мільйонів доларів, який на момент запуску у 2015 році підтримував Стівен Гокінг. Згідно з інформацією, отриманою британським виданням The Guardian, Breakthrough Listen в найближчі місяці опублікує звіт про розслідування цього сигналу.
Автор фото, Getty Images / Гігантський телескоп знаходиться на південному сході Австралії
Пані Гомес зазначає, що наразі наукова спільнота не поширює інформацію щодо дослідження сигналу, який міг надійти з Проксима Центавра b. NASA оцінює Проксима Центавра b як екзопланету, трохи більшу за Землю (у 1,27 рази). Її виявили лише у 2016 році.
Пошук позаземного життя
Дедалі більше вчених стверджують, що до пошуків позаземного життя слід ставитися більш серйозно. У лютому науковий кореспондент BBC Паллаб Гош повідомив, що це було одне з прохань на зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Сіетлі.
У той час директор Національної радіоастрономічної обсерваторії США Ентоні Біслі заявив, що Вашингтон має отримати більшу підтримку цієї галузі досліджень, яку багато років відкидали ті, хто фінансує державні проєкти.
У NASA також є свої проєкти у цій сфері, і це виходить за рамки астрономічних спостережень. У липні цього року запущено місію робота-всюдихода Perseverance з пошуку ознак життя на Марсі. Це перша місія НАСА з прямого пошуку "сигнатур" або біологічних ознак життя після місії "Вікінг" у 1970-х роках.
Саме в той час із Землі надіслали перший сигнал з метою зв'язатися з цивілізаціями в космосі. Пані Гомес пояснює, що всі ці проєкти є актуальними, оскільки навіть якщо йдеться про відкриття бактерій або мікробів на інших планетах, це може бути однією з найважливіших наукових новин в історії.
"Той факт, що будь-яка форма життя може існувати і її можна знайти, дозволить нам знати про своє власне походження та те, як може розвиватися життя. По суті, це ключове питання нашого існування", - підсумовує дослідниця.
—
Борис Міранда (@ivanbor), опубліковано у виданні BBC News Mundo
В тему:
- Ученым удалось обнаружить недостающую часть обычной материи во Вселенной
- Как столкнутся Андромеда и наш Млечный Путь
- Спиральная галактика NGC 3344 - 20 млн световых лет от нас. Новый снимок телескопа Hubble (+видео)
- Наглядное сравнение размеров всех объектов Вселенной
- Как наша галактика столкнется с Андромедой
- Чудеса фотографии: Кассиопея, Маунт–Худ и лентикулярное облако
- Путешествие по Солнечной системе со скоростью света
- Вновь проанализированы образцы, возможно, имеющие отношение к Тунгусскому метеориту
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 20:08
- 17 січня на заході України невеликий сніг, на решті території без опадів, вдень -5-11° морозу
- 19:15
- Голова Антикорупційного суду визнала, що була на одній вечірці з ватажком суддівської мафії Вовком
- 18:22
- Вакцина від Sinovac розглядається світовими експертами виключно як препарат для сірих і убогих країн
- 17:18
- Посол України в Німеччині різко розкритикував фонд порятунку "Північного потоку-2"
- 16:20
- Харківська обласна прокуратура відкрила справу через оголошення Кернеса мером
- 15:14
- Хроніка ООС на 16 січня: зазнав поранення один український військовий
- 14:15
- Число жертв коронавірусу в світі перевищило два мільйони
- 13:37
- «Нам готують російську газову камеру» - Яценюк розсекретив плани уряду
- 13:23
- В киеском магазине NOVUS покупатели обнаружили игрушки с символикой армии России (видео)
- 12:05
- Українська столиця посіла соте місце у рейтингу зелених міст планети за 2020 рік
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.