Рейдеры з російської православної церкви в Україні звели незаконний храм на місці археологічних розкопокв Києві

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Російська православна церква в Україні незаконно побудувала церкву на місці археологічних розкопок старовинного мурованого храму ХІІ століття, що на Подолі.

Про це йдеться в новому відеоблозі  розслідувачів з «Слідства.Інфо».

В 2009 році на Подолі з`явилася дерев’яна Церква святителя Миколая РПЦ в Україні — поряд із фундаментом старовинного храму, який знайшли дослідники Інституту археології НАН України.

Зараз крім храму там стоять три вагончики, зовні схожі на будівельні. А також хрест, встановлений безпосередньо на місці археологічних розкопок.

Намір релігійної громади — побудувати на цьому місці великий кам’яний храм із допоміжними спорудами: про це свідчить розміщений на дверях церкви план розвитку території.

«План розвитку» храму на Подолі. Фото Якова Любчича

Журналісти «Слідства.Інфо» зібрали інформацію про всі земельні ділянки, якими користуються три найбільші церкви України в рамках спецпроекту «Золото церкви», та з’ясували, що земля під цей храм не виділялася. Ділянка, на якій знаходиться церква, належить київській громаді.

У мерії нам повідомили, що їм невідомо, на яких підставах релігійна громада займає цю землю. В самому ж храмі журналістам порадили звертатися до юристів РПЦвУ, але офіційний запит на інформацію церква проігнорувала.

Примітно, що в 2019 році управління освіти Подільського району зверталося до Київради з проханням надати цю земельну ділянку для будівництва школи. Однак мерія відмовила. Серед іншого, в документі зазначалося, що територія вільна від капітальної забудови, однак там розміщуються капличка й будівельний майданчик, документи на які Київраді надані не були.

Джерело:  «Слідства.Інфо».


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]