Скільки коштує новорічна ялинка та як перевірити її легальність

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Щороку в Україні до свят рубають зо пів мільйона ялинок та сосен. Лісівники заспокоюють українців: це незначна частина з тих дерев, які вирощують спеціально до нового року

Виявляється, за допомогою нашого ж смартфона можна перевірити, чи легальну ялинку ми придбали на базарі, чи браконьєрську. Як це зробити, у деталях розповість 5 канал. Цього тижня  журналістка каналу відвідала лісове господарство і побачила, як на спеціальних плантаціях вирощують ялинки саме до свят.

Декілька кілометрів бездоріжжям. Ще кількасот кроків розмитими стежками.   

Журналісти приїхали на Житомирщину. Щороку ось на цій плантації вирощують кілька тисяч новорічних красунь. Торік саме з цього місця лісівники формували головну новорічну ялинку України. Її збирали з маленьких гілочок, які виросли просто в них на очах.

 

Який шлях новорічної ялинки від лісу до вашої оселі? Скільки насправді коштує святкове дерево? Як перевірити, чи зрубали його легально? Чітка інструкція.

Лісничий веде нас на плантацію. Він вирощує ялини та сосни вже 20 років.

Юрій Целованський, лісничий Поташнянського лісництва, каже: "Ця сосна була висіяна ще весною з маленької отакої насінинки".

На кількох гектарах лісівники вирощують дерева спеціально для нового року. Можна приїхати на плантацію і купити їх просто тут. Тренд цього року, як і минулого, – ялинки в горщиках. Це варіант для тих, хто шкодує зрізати дерево.

Юрій розповідає: "Вже з першого грудня ми почали таку новорічну кампанію. Чому ми реалізовуємо в горщиках? Людям можна потім вже, коли закінчиться новий рік, не викидати таку ялинку, а посадити десь біля дому".

 

Держлісгоспи – постачальники новорічних ялинок номер один. Щороку в Україні до свят рубають зо пів мільйона ялинок та сосен. Лісівники заспокоюють українців: це незначна частина з тих дерев, які вирощують спеціально до нового року. Дворічна Діана обирає новорічну красуню на плантації. Вона ще не може дотягнутися до верхівки – ялинка вдвічі старша.

Ціна ялинки Діани близько вісімдесяти гривень. На дерево кріплять спеціальну білу смужку зі штрихкодом. Це унікальний номер лише для цієї ялинки. Він підтверджує, що зрубали її законно.

Чіп на ялинці

  Чіп на ялинці. 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Якщо ввести код на сайті, у вас відобразиться, де вона куплена", – говорить лісничий Микола Дзюбенко.

Поки ялиночку довозять наприклад, із Житомирщини до Києва, вона дорожчає щонайменше втричі. 

"200 гривень сосна. Найдешевша. І максимальна ціна в нас на великі дерева – 700-800 гривень", – каже продавець.

Ялинки з Буковини продають за тисячу-дві. Найдорожчі – закордонні. Ось ця данська.

"– Скільки коштує така? – 250 гривень", – каже продавець Олексій.

Наталя бере два дерева. Одне на роботу. Інше – додому. Ціни кусаються.

"Кожний рік трошки дорожчають", – зауважує жінка.

Продавці розговорилися з нашою знімальною групою і зізналися: мають клопіт через наліпки зі штрих-кодами.  "Велика біда з цими чіпами в тому, що дерево ви переставляєте, показуєте людині. Ось покрутив, вона відвалилася. Сніг, дощ пішов, відвалилася. Потім інспекція приходить – а де чіп? І що ти йому скажеш", – каже один із продавців.

У Держлісагентстві торік нарахували, що крадїії поцупили з лісу понад тисячу новорічних дерев. А цього року лише у грудні браконьєри спиляли вже чотири сотні.

Цифри, які називають у лісагентстві, здаються замалими. Враховуючи, які гори ялинок лежать у містах напередодні свят. І далеко не всі ринки – легальні. Наприклад, ось цей у Києві. Продавець Фарид не приховує: ані чіпів, ані документів на цій точці немає. 

Штраф за крадіжку новорічного дерева – від 518 гривень до 1347 гривень. Сюди ж додають адмінпорушення. А це ще від 510 до 1000 гривень. Для ялинкових крадіїв-гуртовиків є й кримінальна стаття. Тут штрафи вже набагато вищі – від 17 до 25,5 тисяч гривень або позбавлення волі до трьох років.

Штрафи за незаконну вирубку ялинок

Штрафи за незаконну вирубку ялинок5 канал / Час. Підсумки тижня

 Цього року лісівники з ось цього господарства планують продати близько трьох тисяч новорічних дерев. Тож, можливо, новорічна красуня, яка вже стоїть у вашій оселі, приїхала саме з цієї плантації.

Перевірте "прописку" вашої ялинки просто зараз, доки дивитеся цей сюжет. З компютера зайдіть на сайт "Ялинка Info" і введіть номер етикетки або бирки. Чи скачайте на мобільний - застосунок "Ялинка інфо".

Сайт, де можна перевірити легальність ялинки 

І перевірте легальність дерева там. Щоби знати напевне: вашу ялинку вкрали чи виростили спеціально до свята.

Ганна Рибалка, Олексій Іванченков та Олександр Степанов,  5 канал

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]