Скандал тижня. Одна з причин відсторонення Аласанії: «UA: Перший» не так висвітлив заходи за участю Порошенка

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради Суспільного, на якому базується його відторонення.

«Не рішення, але частина проекту такого рішення НР, на якому НР базує відсторонення. Хоч би не палилися так відкрито...», – написав він на фейсбук-сторінці.

Як пише Детектор.Медіа, частина рішення, яке він оприлюднив, члени наглядової рали розглядали позапланово на засіданні 31 січня, після чого таємно проголосували за розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією, який згідно з контрактом мав би управляти компанією упродовж 4 роки, до 2021 року.

В опублікованому документі зазначено, що Зураб Аласанія  «не організував мовлення каналу "UA: Перший" ні як «суспільно-політичного каналу» (відповідно до вимог закону), ні як каналу "інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва" (як зазначено у вказаній перехідній концепції)».

У рішенні зазначено 3 події, дві з яких за участю президента України Петра Порошенка, не були висвітлені на «UA: Першому».

«Внаслідок цього канал, зокрема, не висвітлив оперативно або не  висвітлив взагалі (крім коротких згадок у новинах) такі важливі події, як Хресна хода за єдину помісну церкву 28.07.2018 р. (за участі щонайменше 65 тисяч громадян), Засідання Генасамблеї ООН 26.09.2018 р. за вкрай важливих для України питань (включно з виступом президента України), роботу ІХ Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи" (за участю глави держави)», – цитуємо частину рішення.  

У документі зазначено, що під керівництвом Зураба Аласанії компанія упродовж 2018 року впроваджувала хибно зрозумілий принцип «відсторонення від влади», аж до повної політизації новин, що прямо суперечить вимозі місії ПАТ «НСТУ» – «Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну і світ».

Фото: Світлани Остапи

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA:  Суспільне мовлення».

За її словами, Зураб Аласанія буде працювати головою правління ще 2 тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Він озвучив усіх учасників голосування - Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Вадим Міський, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, Олексій Панич, В‘ячеслав Козак, Віктор Таран, Сергій Таран, Наталя Скрипка, Ігор Хохич, Олександр Павличенко. Троє проти, дев‘ять – за.

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запрошує Зураба Аласанію оскаржити це в судовому порядку. Член НР вважає, що політичні рішення так не приймаються, а тут йшлось саме про політичне рішення.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький пропонує скасувати результати скандального голосування за відсторонення Зараба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.

Про це він пише на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, такий вихід із ситуації, що склалася, відповідає як закону, так і українській практиці врядування.

"Скасувати результати голосування щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією як такі, що місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України та не дозволяють встановити точний результат голосування", – наголошує Глібовицький.

За його словами, сумніви викликає відсутність встановленого мотиву, який за законом міг би бути підставою для відставки, а також результат голосування

"При 3 голосах "проти", принаймні, за різними свідченнями від 4 до 6 членів наглядової ради зараз стверджують, що вони голосували "проти". Це може ставити питання про довіру до процесу організації голосування, якості та підготовленості лічильної комісії тощо", – наголошує експерт.

"Але, якщо припустити, що хтось із членів наглядової ради проголосував за відставку, але каже неправду, публічно стверджуючи, що був/ла проти - виникає питання про сумлінність членів наглядової ради або наявність тиску на них. Є також інші процедурні проблеми, які я очікую побачити в судових позовах щодо вчорашнього голосування", – зазначає Глібовицький.

За його словами, сукупність цих підозр ставить під сумнів результат голосування.

Член ради пропонує скликати наступне засідання наглядової ради, куди внести до порядку денного питання про відповідальність голови правління ПАТ НСТУ.

Глібовицький закликає провести відкрите засідання з розглядом питання у відповідності до вимог закону.

"В іншому випадку я не бачу як цей склад наглядової ради може далі бути гарантом довіри до незалежності суспільного мовлення і має піти у відставку в повному складі. Для цього теж є правові підстави. М'яч на стороні наглядової ради ПАТ НСТУ", – резюмує експерт.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]