“Слуга народу” хоче ліквідувати систему перевірки фінансових звітів на місцевих виборах

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Депутати від “Слуги народу” хочуть повністю вилучити з Виборчого кодексу України норму, що зобов'язує територіальні виборчі комісії перевіряти фінансові звіти партій і кандидатів. Про відповідні зміни до ВКУ вже після старту виборчої кампанії йдеться в законопроєкті №4117

Це з'ясували аналітики Руху ЧЕСНО.

 У пояснювальній записці до законопроєкту його автори (Олександр Корнієнко, Аліна Загоруйко, Андрій Клочко зі “Слуги народу” та Павло Бакунець з депутатської групи “Довіра”) аргументують необхідність внесення змін до Виборчого кодексу епідемічною ситуацією.

https://chesno.fra1.digitaloceanspaces.com/web/media/uploads/2020/09/22/image1.png

“Якщо цей проєкт закону ухвалять, держава фактично відмовиться від контролю фінансування місцевих виборчих кампаній. Навіть якщо якийсь кандидат чи партія не подасть звіту, ТВК не зобов’язана буде повідомляти про це відповідні органи. Про перевірку таких звітів на повноту та достовірність узагалі не йдеться”, – пише аналітик з політичних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко в колонці для “Української правди”.

Ініціатори законопроєкту пропонують дозволити партіям у межах однієї області відкривати лише один накопичувальний рахунок. Це означає, що всі внески для осередків партії чи її кандидатів з різних міст і громад надходитимуть у спільний “казан”, де перемішуватимуться й не даватимуть змоги ідентифікувати, хто в яких містах/громадах фінансував кампанію організації партії чи кандидата від неї.

Рух ЧЕСНО вважає, що така норма усуває один з мотиваційних чинників, який спонукає громадян фінансувати виборчі кампанії. 

“Єдине логічне пояснення, чому “слуги” хочуть відкривати тільки один рахунок на всю централізовану кампанію, – партія протягом півтора року існування так і не розбудувала своїх спроможних партійних осередків. Такі зміни є намаганням компенсувати свої недопрацювання, пристосувавши виборче законодавство під себе. Хоча це вигідно не лише “Слузі народу”, а й іншим партіям-проєктам зі слабкою чи неіснуючою регіональною структурою”, – пише Фещенко.

Рух ЧЕСНО вважає за потрібне вилучити із законопроєкту згадані зміни та “проходити” прийдешні вибори за чинними правилами.

Довідково: партії та кандидати двічі подають фінансові звіти про виборчу кампанію: проміжні – за 5 днів до виборів, а остаточні – через 10 днів після виборів. Звіти, особливо проміжні, для виборців є єдиним офіційним джерелом інформації про те, хто фінансував виборчу кампанію та скільки коштів і на що було витрачено. Крім прозорості, важливим є й державний контроль фінзвітності. Прозорість втрачає будь-який сенс, якщо партії та кандидати подаватимуть звіти, які не матимуть нічого спільного з їхніми реальними витратами й не відображатимуть справжніх донорів. Контроль належного рівня та притягнення до відповідальності за порушення може забезпечити тільки держава.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com