У тому, що прокурор ховав отриманий хабар у сумку, не побачили етичних порушень, він продовжує прокурорити

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Викритий під час отримання 100 тисяч доларів хабаря столичний прокурор Святослав Мазурик продовжує працювати на своїй посаді й навіть представляє обвинувачення в кримінальних справах. 

Про це «Слідству.Інфо» підтвердили в офіційній відповіді на запит у прокуратурі міста Києва. 

«Повідомляю, що Мазурик Святослав Володимирович перебуває на посаді прокурора Київської місцевої прокуратури №6 (Печерського району) міста Києва», — йдеться у відповіді. 

Святослава Мазурика затримали влітку минулого року під час отримання 100 тисяч доларів хабаря від співробітника банку. «Слідство.Інфо» у своєму розслідуванні публікувало приховане відео, як Мазурик намагався запхати гроші у свою сумку. Тоді Мазурика взяли під варту з правом внесення застави і відсторонили від посади. Його дії кваліфікували як шахрайство, службове підроблення і неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

Утім, у січні 2021-го року він повернувся на роботу. Також нещодавно йому зменшили заставу з 630 тисяч грн до 227 тисяч грн. 

За інформацією з судового реєстру, Мазурик регулярно ходить на судові засідання, де представляє сторону обвинувачення як прокурор. Попри те, що він і сам є підозрюваним в корупції. 

Як повідомили в прокуратурі, щодо Мазурика проводили два службових розслідування. По одному з них на прокурора склали дисциплінарну скаргу і направили до кадрової комісії. Водночас, за результатами другого розслідування вирішили, що підозрюваний в хабарництві Мазурик не порушив правил прокурорської етики. 

«За результатами іншого службового розслідування не підтверджено фактів недотримання останнім вимог правил прокурорської етики, у зв’язку з чим складено відповідний висновок», — зазначили в київській прокуратурі. 

Нагадаємо, 4 червня столичного прокурора Святослава Мазурика затримали під час отримання пакунку, у якому, як стверджують правоохоронці, було 100 тисяч доларів. За ці кошти, як повідомляють у Державному бюро розслідувань (ДБР), прокурор нібито мав закрити справу щодо службовців «Банку Альянс», а також обіцяв у подальшому допомагати банкірам вирішувати проблеми із законом.

Пізніше правоохоронці виявили, що Мазурик разом зі спільником із СБУ, фактично, створили фейкове кримінальне провадження, щоб шантажувати працівників банку. 

На наступний день після затримання суд відсторонив прокурора від посади. Згодом він вийшов із СІЗО під заставу у розмірі 630 тисяч гривень.

Прокурори Офісу Генпрокурора звернулися до апеляційного суду й попросили збільшити заставу до 10 мільйонів гривень. Утім, судді Київського апеляційного суду 30 липня відхилили клопотання прокурорів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]