В Україні вшановують День пам’яті жертв Голодомору

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Найбільш суворим уроком всіх голодів, і особливо Голодомору 32-33 років, є урок про те, як дорого може коштувати для українців втрата своєї держави. На жаль, на відміну від інших народів, які на руїнах імперії після першої світової війни втримали створення своїх держав, українці її не втримали.

 

Через зовнішню агресію, через внутрішні непорозуміння. Часом навіть через брак підтримки серед свого населення. Багато селян пішли за популістськими обіцянками більшовиків, які обіцяли їм землю. І через два десятки років багато з них стали тими, хто лягли в цю землю.

85% опитаних визнають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу. Не погоджуються з цим 13% громадян.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Частіше погоджувалися про те, що Голодомор був геноцидом у західних та центральних областях, а також виборці партій «Європейська Солідарність» та «Свобода».

Натомість найчастіше заперечували твердження про Голодомор жителі східних і південних областей та виборці партій «Опозиційна платформа – За життя», «Партії Мураєва» та «Партії Шарія». 

Найчастіше винним в організації Голодомору вважають особисто Йосипа Сталіна — 44%, у 2008 році таких було 43%, а у 2018 — 47%. Крім того, 41% вважає винним у Голодоморі загалом центральне керівництво СРСР.

Ще 17% покладають вину на каральну органи — Народний комісаріат внутрішніх справ та державне політичне управління, а 12% — на вище керівництво Радянської України.

Лише 3% вважають, що винні українські селяни (куркулі), які відмовлялись добровільно віддавати врожай. 10% переконані, що Голодомор зумовлений природними причинами. Твердження про природні причини найбільш поширене серед аудиторії, що заперечує геноцид, кажуть соціологи.

Про відповідальність Сталіна та вищого керівництва СРСР частіше казали у західних і центральних областях. А у південних і східних регіонах частіше відповідали про природні причини Голодомору.

«Аргумент»


Читайте також: 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]