"Затори" на Евересті: альпіністи гинуть на переповненому шляху на найвищу вершину планети

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Троє альпіністів загинули на Евересті від виснаження під час спуску в четвер. Загалом кількість жертв за тиждень зросла до семи - це більше, ніж за весь минулий рік.

Це відбувається на тлі "заторів" біля гірської вершини, оскільки рекордна кількість альпіністів робить сходження, попри заклики обмежити кількість дозволів на сходження. Непал видав 381 дозвіл вартістю 11 тисяч доларів кожен під час весняного сезону сходжень на найвищу вершину планети, передає BBC.

Два індійських альпіністи - 52-річний Калпана Дас та 27-річний Нігал Багван - померли, коли в четвер спускалися з гори.

Місцевий організатор турів Кешав Паудель повідомив агентству AFP, що Багван "застряг під час пересування більш як на 12 годин і був виснаженим". 65-річний австрійський альпініст загинув на північній тібетській стороні Евересту.

Індійській та американський альпіністи загинули на горі в середу, а ірландський професор Сеамус Лоулесс вважається мертвим після падіння 16 травня. Умови цього року також були гірші, ніж зазвичай, з сильним вітром, що залишає великій кількості альпіністів невеликий час для досягнення вершини.

Відомо, що п'ять чоловік загинули на Евересті, а один на горі Лхоцзе під час весняного сезону минулого року. Кількість людей, що піднялися на Еверест у 2019 році, може перевищити торішній рекорд з 807 людей, що дійшли до вершини.

Зростаюча кількість людей, що піднімаються - і вмирають - на Евересті, призвела до того, що збільшуються заклики обмежити надання дозволів на сходження. Бен Фогл, відомий мандрівник та телеведучий, який піднявся на гору в минулому році, закликав у Twitter до створення "лотереї у стилі лондонського марафону" для дозволів на сходження.

 

Що говорить вражаюче фото з Евересту

A photo from Nirmal Purja's Project Possible expedition shows a long queue of mountain climbers lining up to stand at the summit of Mount Everest

AFP PHOTO / PROJECT POSSIBLE. Нірмал Пурджа, автор цього фото, піднявся на шість найвищих гірських вершин за чотири тижні

Фото черги на Еверест, зроблене альпіністом Нірмалом Пурджею, на цьому тижні привернуло увагу в усьому світі.

На фото зображено останню вершину гори Еверест, з південної, непальської сторони. Альпіністи також можуть дістатися до вершини через північну тибетську сторону. Південний шлях набагато більш переповнений.

1. Якщо ви уважно подивитеся, ви побачите два ряди альпіністів. Оскільки на вершині є лише одна зафіксована мотузка, альпіністи, що піднімаються і спускаються з вершини, мають використовувати одну й ту саму мотузку.

2. Переважна більшість альпіністів на Евересті використовує кисневі маски та балони на вершині - рівень кисню тут складає лише близько 30% від того, що є на місцевості на рівні моря.

Джерела: Wild Yak Expeditions; Seven Summits Treks

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]