Заява щодо неприпустимості надання військовим поліцейських функцій

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Ми, правозахисні та громадські організації, закликаємо парламент утриматись від надання військовослужбовцями Національної гвардії України поліцейських функцій та відхилити законопроект №3105 від від 21.02.2020.

Цим законопроектом серед іншого пропонується надати військовослужбовцям Національної гвардії України (далі – НГУ) право складати протоколи про адміністративні правопорушення, затримувати, доставляти та/або передавати органам правопорядку (які в законопроекті називаються правоохоронними) осіб, які вчинили або лише підозрюються у вчиненні адміністративного правопорушення, проводити особистий огляд і огляд речей громадян та здійснювати інші, не властиві для військових функції.

Законопроект впроваджує необгрунтовано широкий діапазон адміністративних правопорушень, за скоєння яких уповноважені особи НГУ мають право складати протоколи.

Окрім того, занепокоєння викликає надання права військовослужбовцям НГУ “застосовувати технічні прилади і технічні засоби, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису, у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України”. Вказане створює потенційну можливість здійснення військовослужбовцями НГУ прихованого спостереження за особою, річчю або місцем, яке по-суті є видом негласних слідчих (розшукових) дій і має проводитись у порядку, передбаченому ст. 269 Кримінального процесуального кодексу України за рішенням суду та лише уповноваженими органами, до яких НГУ не відноситься.

Зазначені зміни до законодавства можуть призвести до зловживань владними повноваженнями з боку посадових осіб НГУ та надмірного обмеження прав і свобод людини і громадянина.

Це вже не перша спроба влади використовувати мілітаризований орган для виконання непритаманних йому поліцейських функцій. Крім того, що військовослужбовці не проходять спеціальну підготовку, не мають необхідних знань та навичок для здійснення поліцейської діяльності, в разі порушень прав людини з їх боку буде ускладнена процедура відновлення прав потерпілих та притягнення до відповідальності порушників.

Цей законопроект є особливо небезпечним в країні, яка є частково вільною та не має сталої демократії. Окрім того, з огляду на значну кількість поліцейських на душу населення, ми вважаємо неприпустимим надавати додаткові поліцейські функції військовослужбовцям.

Тому ми закликаємо депутатів Верховної Ради України не приймати законопроект №3105 від від 21.02.2020.

Асоціація УМДПЛ/Association UMDPL
Truth Hounds
ГО Народний Захист
Харьковский институт социальных исследований
Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv
Черкаський правозахисний центр
Правозахисна Ініціатива
Центр Соціальних Ініціатив та Партнерства
Чугуївська правозахисна група
Харківський антикорупційний центр
Восток SOS
Правозахисний центр «Поступ» / HRC Postup
Школа Медіапатріотів/ School of Mediapatriots
Центр політико-правових реформ
ZMINA. Центр прав людини
ГО “Центр розвитку та демократії”
Медійна ініціатива за права людини
ГО "Українське Піратське Співтовариство"
ГО "Обʼєднання Толока"
Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ
Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод
StateWatch
Фонд "Відкритий Діалог" в Україні


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту частину справ проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]