Журналісти відновили відео, видалене в «Укрексімбанку», та показали справжне обличчя влади

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Редакція «Схем» звернулась до технічних спеціалістів, яким вдалося відновити відео, видалене працівниками «Укрексімбанку» під час нападу на знімальну групу програми у кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера. Відео відновлене на обох картках із обох камер, на які вівся запис.

На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, запитання журналіста і все, що відбувалося далі. Зокрема, зафіксовані вказівки Євгена Мецгера забрати у журналістів техніку та «забрати касети» і «вичистити все це г*но».

«Володя, вируби його, будь ласка, чого він тут ходить?», – говорить Євген Мецгер, побачивши, що оператор продовжує знімати його реакцію на запитання журналіста.

Також з відео зрозуміло, що журналістів закрили у приміщенні та не випускали. Зафіксовані спроби Володимира Пікалова, директора департаменту інформаційної політики «Укрексімбанку» вимкнути запис на техніці Радіо Свобода, та чутно його слова:

«Ніхто цю штуку нікуди не винесе. Вас просили, а що ви хотіли? Хлопці, ви думаєте що це жарти?», – каже Пікалов.

Далі вказівку дає Євген Мецгер: «Давай, забирайте камеру. Ігор, забери у них камеру до бісової матері. Охрі*ли.. І ось цю теж, Ігор, забирай!», – каже голова правління «Укрексімбанку».

На відео видно, як один з підлеглих Мецгера вириває камеру із рук журналіста Кирила Овсяного.

Також у об’єктив потрапив момент нападу на оператора – співробітник банку скрутив та повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з другої камери. Журналісти упізнали чоловіка – це Ігор Тельбізов – директор департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку».

«Підіть з айтішниками, вичистите все г*но», – далі наказує Мецгер.

Співробітник банку виніс техніку з кабінету. Одна з камер при цьому продовжувала запис. На відео видно, як працівник заходить у ліфт, несе техніку Радіо Свобода на інший поверх. Заходить у кабінет і далі чутно такий діалог:

– Усе стираємо…

– Ще пише!

– Почистити повністю, в нуль, абсолютно все.

– Я зрозумів, добре.

– Повимикайте все, зараз прийде сюди голова. Як її вирубити, ось цю фігню?

– Задача – треба все стерти.

– Стерти?

– Так, у ноль».

На цьому запис зупиняється.

«Редакція готова надати правоохоронним органам усі відновлені записи, щоб слідство переконалося в їхній автентичності», – повідомила керівниця Київського Бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова.

4 жовтня на журналістів «Схем» (проєкт Радіо Свобода на телеканалі UA:Перший) скоїли напад у державному «Укрексімбанку» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, яке стосувалося майбутнього розслідування. Банкір наказав охороні «забрати камери» та «дістати із них касети». Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та видалили записане відео.

Після звернення журналістів Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

5 жовтня в державному «Укрексімбанку» офіційно прокоментували напад на журналістів «Схем» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. У банку вважають, що інформація, яка цікавила журналістів, є «банківською таємницею», також стверджують, що знімальна група «без перешкоджання» залишила приміщення, і розглядають можливість «звернення до правоохоронних органів».

осольство Сполучених Штатів в Україні передало виданню «Європейська правда» заяву, у якій висловлює свою стурбованість нападом на журналістів «Схем» (проєкту Радіо Свобода на телеканалі UA:Перший) під час інтерв’ю з головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером.

«Ми стурбовані повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів «Радіо Свобода» в «Укрексімбанку». Вільні ЗМІ відіграють життєво важливу роль в демократії, і репортери повинні мати можливість вести свою роботу без переслідувань або залякування. Ми сподіваємося на ретельне і прозоре розслідування подій», – йдеться в заяві, повідомляє «Європейська правда».

Членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України Тетяна Попова повідомила, що Рада висловлює підтримку журналістам програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода на телеканалі UA:Перший), на яких скоїли напад під час інтерв’ю з головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером. Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуці.

Попова зазначила, що публікує «узгоджену позицію Ради з питань свободи слова щодо недопустимих дій співробітників «Укрексімбанку» відносно знімальної групи програми «Схеми».

«Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України висловлює свою підтримку колегам з програми журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа) та засуджує напад на знімальну групу та перешкоджання журналістській діяльності журналістів програми «Схеми», що сталися 4 жовтня 2021 року в приміщенні «Укрексімбанку», – йдеться у пості Попової.

Також, згідно з повідомленням, Рада вважає напади на журналістів та перешкоджання журналістській діяльності «злочинами абсолютно неприпустимим в демократичній Україні», а дії топ-менеджера державної компанії мають отримати «швидку реакцію та належне покарання».

Крім того, у заяві наголошується, що «чиновники та публічні особи мають усвідомлювати і поважати право працівників ЗМІ ставити їм складні питання та проводити розслідування їхньої діяльності».

«Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України закликає Національну поліцію та Офіс генерального прокурора провести неупереджене слідство. Також ми очікуємо на швидку на належну оцінку дій посадовців та працівників АТ «Укрексімбанк» з боку наглядової ради та акціонера компанії – Кабінету міністрів України», – резюмують у заяві Ради.

Тетяна Попова також опублікувала окрему думку іншого члена цієї ради Максима Кречетова. Він виступає проти «декларативної заяви лише заради констатації очевидного факту» порушення керівником банку «цілого букету» статей закону та «норм моралі й ділового етикету».

«Я наполягав на публічному розгляді цієї ситуації на майданчику Ради із залученням депутатів, правоохоронців, акціонера банку (уряду). Вважаю, що лише в такий спосіб ми би чітко продемонструвати всім менеджерам та чиновникам – які «червоні лінії» були перейдені цього разу. По-перше, створивши на цьому прикладі прецедент, можна було б максимально широко сповістити тих, хто потенційно міг би так само наважитися на силовий конфлікт з журналістами. А по-друге, в цьому разі ми недвозначно заявили би чиновникам, бізнесу й суспільству: толерантність до подібного дикунства в Україні нульова», – вважає Кречетов.

Наглядова рада «Укрексімбанку» «занепокоєна та стурбована звинуваченнями проти Банку у перешкоджанні журналістській діяльності». Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті державної фінансової установи. Йдеться про інцидент, який стався під час інтерв’ю з головою правління «Укрексімбанку» – на журналістів «Схем» скоїли напад після того, як Євгену Мецгеру поставили незручне запитання.

Джерело: Радіо Свобода


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]