Ліміт “в одні руки”: 100 га - в межах ОТГ, 300 га – області, 600 га – в межах України

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Ключові правки “Слуги народу” до другого читання законопроекту про ринок землі.

Підсумки з пресконференції, на якій депутати з фракції “Слуга народу” озвучили ключові правки до другого читання законопроекту про ринок землі.

Скажу одразу, що попрацювали ми дуже грунтовно і робота зроблена величезна.

При підготовці правок вислухали думку і президента, і людей, яких кожен з нас представляє в регіонах.

На цю тему: Ринок землі в україні відкриється з 1 жовтня 2020 року - прем’єр-міністр (ДЕТАЛІ)

Наша мета – створити модель, що дозволить убезпечити суспільство від того, аби українська земля концентрувалася в кількох руках, а натомість створити ринок, який дозволить розвиватися великій кількості дрібних фермерських господарств.

✅Ліміти землі, яка може потрапляти в одні руки.

Попередня редакція закону містила нелогічний розмір ділянки розміром 200 тис га, яка може бути консолідована в одних руках через пов’язаних осіб.

Натомість ми при написанні правок базувалися на європейській практиці (Польща, Словаччина. Угорщина, Франція, Австрія) і визначили, що потрібно встановити граничні обсяги землі, яка концентрована в одних руках в розмірі 100 га - в межах ОТГ, 300 га – в межах області, 600 га – в межах України.

Звісно, при цьому латифундисти не зникнуть, але вони цю землю матимуть не у власності, а в оренді.

✅Сервітутні обмеження при переході права власності.

Це питання в першому читанні взагалі не зачіпалося. Відповідно до наших правок, якщо хтось купить землю, він зобов’язаний надати суміжникам цієї землі пройти чи проїхати до належної їм земельної ділянки. Адже сьогодні не всі земельні ділянки зареєстровані і ми можемо зіткнутися з такою проблемою, що хтось викупить землю, а інша людина через це не матиме доступу до своєї землі.

✅Українські юридичні особи матимуть право на набуття права власності на землю с/г призначення виключно, якщо видом діяльності такої юрособи буде с/г виробництво. Це принциповий пункт.

✅Набувати право власності на землі с/г призначення з державної та комунальної власності мають право виключно особи, які зареєстровані або мають місце знаходження в межах певної області. Тобто, якщо земля знаходиться в межах області, то лише особа, яка тут зареєстрована, має можливість таку земельну ділянку придбати.

✅На землі, які будуть викуповуватися, встановлений 10-річний мораторій на зміну цільового призначення цих ділянок. Ми вирішили, що буде доцільно, аби змінювати призначення ділянки с/г призначення мали можливість виключно громадяни і тільки для будівництва житлових, господарських, громадських будівель в межах, які дозволені для приватизації таких земельних ділянок.

✅Обмежили 5-річним терміном право осіб, які набувають земельну ділянку с/г призначення з державної та комунальної власності, передавати їх в користування іншим особам. Тобто особи, які викуплять такі землі з державного фонду, зобов’язані самі здійснювати там товарне с/г виробництво.

✅Продавати землі іноземцям можна не після проведення референдуму, а після затвердження відповідним нормативно-правовим актом результатів цього референдуму. Адже потрібно створити законодавчу базу, аби результат референдуму міг імплементуватися в законодавство.

✅Унеможливили відчуження іноземними компаніями часток корпоративних прав в статутному капіталі українських компаній, щоб іноземці не змогли зайти на український ринок до того часу поки не будуть затверджені результати референдуму.

✅Пропонуємо відійти від нормативно-грошової оцінки державної землі, яка є мізерною. Натомість переконані, що оцінка має бути експертною.

Зараз дуже важливо всебічно обговорити правки до другого читання законопроекту та прийняти відповідні рішення на комітеті.

Ігор Фріс,  народний депутат України выд партпї "Слуга народу",   опубліковано на сторнаці автора у Facebook


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com