Любов Михайлова: Як маленькі перемоги Зеленського ведуть Україну до великої поразки

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Наступною жертвою російської агресії може стати українська державність. За рік роботи Володимир Зеленський продемонстрував, що не має чіткої стратегії завершення війни на Донбасі. 

Уродженка Донецька Любов Михайлова один з найвідоміших українських меценатів мистецтва. У 2009 році Михайлова заснувала фонд і платформу культурних ініціатив "Ізоляція" на місці розореного заводу ізоляційних матеріалів на вулиці Світлого шляху, 3 в Донецьку, який колись відбудовував її батько. Після того, як 9 червня російські бойовики захопили простір заводу і перетворили його в концтабір, платформа "Ізоляція" переїхала до Києва, на територію суднобудівного заводу.

Засновниця культурного проекту «Ізоляція»  Любов Михайлова  розмірковує у  колонці на сайті "Укріїнська правда" про те що змінилося за рік президентства Володимира Зеленського.

Любов Михайлова

Любов Михайлова. Фото: ZN.ua

***

У полоні ілюзій: як маленькі перемоги Зеленського ведуть Україну до великої поразки

За рік роботи Володимир Зеленський продемонстрував, що не має чіткої стратегії завершення війни на Донбасі. 

Якщо авантюрні дипломатичні поступки заради відновлення переговорів з Росією були планом команди президента, то факти (зростання кількості обстрілів, жертв, роздача російських паспортів, потік нових "гуманітарних" ешелонів озброєнь до ОРДЛО) свідчать, що цей план провалився.

Єдиним легітимним результатом миротворчого підходу Офісу президента до діалогу з агресором в очах суспільства стали обміни полоненими. 

Утім, це лише небезпечна ілюзія наближення до миру. 

У питанні звільнення незаконно утримуваних осіб Зеленський свідомо чи ні йде за російським сценарієм дестабілізації України, чим наражає на небезпеку мільйони людей на окупованих територіях.

Списки на звільнення остаточно затверджує Москва, а не Київ. Саме тому в одних і тих же автобусах до України повертаються змучені тортурами люди та  злочинці, які їх катували. 

Разом зі  Станіславом Асєєвим (український журналіст, який понад два з половиною роки провів у секретній тюрмі на території фонду "Ізоляція" у Донецьку) у ході обміну 29-го грудня минулого року бойовики видали  Євгена Бражнікова. Як стверджує Станіслав та інші свідки, цей нелюд жорстоко знущався з ув'язнених в "Ізоляції".

Яким чином та з чиєї ініціативи причетний до тортур українців в ОРДЛО (а не військовополонений чи звичайна цивільна людина) потрапив до списків на обмін – невідомо.

Хай там як, а з мовчазної згоди Києва проросійські кати повертаються в Україну на рівні зі своїми жертвами.

На цю тему: Журналист Асеев заявил, что вместе с ним обменяли извергов, избивавших его в плену

Це викликає закономірну хвилю обурення та конфронтацію українського суспільства, що, безумовно, грає на руку Росії.

Другий висновок ще більш очевидний: у пошуках необхідних Зеленському "маленьких перемог заради великого результату" перемовники в Офісі президента готові до найнебезпечніших компромісів з Москвою та окупантами. 

Гірше, що дивні обставини звільнення Бражнікова фактично провокують бойовиків до вчинення нових злочинів. Зокрема, до поповнення "обмінного фонду" ні в чому невинними жителями ОРДЛО у будь-який момент. 

Чого їм боятися, якщо Москва може запросто повернути своїх посіпак Україні у рамках наступного обміну?

4-го березня (через місяць після звільнення та заяви Асєєва) СБУ оголосило підозру у знущанні з людей Бражнікову.

На цю тему: Закрытые тюрьмы «ДНР»: кто ответит за застенок в Донецке

Чи зацікавлена держава Україна у прозорому та справедливому суді над ним – велике питання з огляду на перебіг іншої резонансної справи, де фігурує організатор тієї самої секретної тюрми в "Ізоляції" Роман Лягін

Лягін також відомий як колишній голова "центральної виборчої комісії ДНР". Саме він керував псевдореферендумом 2014 року у Донецькій області, фейкові результати якого Москва використала як формальну підставу для утворення своїх квазіреспублік в Україні.

Лягін майже рік перебуває у київському СІЗО. 

За весь цей час Шевченківський суд не спромігся навіть розпочати розгляд звинувачень по суті: засідання переносились 6 разів, а на початку квітня колегія суддів взагалі взяла самовідвід. 

Всупереч вимогам кримінально-процесуального кодексу (та рішенню Верховного суду), фонд "Ізоляція" не має доступу до матеріалів слідства, оскільки не визнається потерпілою стороною. 

Фактичний саботаж з боку прокурорів та суддів призвів до того, що "батько ДНР" взагалі може вийти на волю! За нашою інформацією, термін тримання Лягіна під вартою спливає вже в середині травня. 

Звертаємо особливу увагу на закритість судового процесу від громадськості. 

4 травня 2020 року відбулось чергове засідання суду у справі Романа Лягіна, на якому заборонили були присутніми навіть представникам національних ЗМІ. 

Всупереч закону, судове рішення не було оприлюднено, тож ми не можемо навіть дізнатись, чи буде Лягіна притягнуто до відповідальності.

"Ізоляція" та колишні в'язні секретної тюрми "ДНР" звернулися з відкритим листом до президента Володимира Зеленського. 

Ми вимагаємо ініціювати розгляд матеріалів, на підставі яких фонд зухвало позбавили статусу потерпілої сторони, а отже  – можливості безперешкодно стежити за судовими слуханнями і сприяти розслідуванню. 

Ми вимагаємо оприлюднити обвинувальний акт прокуратури, адже знаємо, що з нього видалили епізод про захоплення Лягіним території культурного фонду. 

Зрештою ми вимагаємо пояснити: саботаж розгляду справи "батька ДНР" – це недбалість Офісу генерального прокурора чи прояв "миротворчої" політики Офісу президента щодо окупантів?

На цю тему: “Зеленский в чрезвычайно сложной ситуации. Терпение украинского народа не безгранично”

Будемо відверті: ми звертаємося до президента Зеленського, але не чекаємо відповіді. 

Насамперед ми розраховуємо на підтримку громадян, яким не байдужа доля сотень українських в'язнів Москви у підвалах ОРДЛО. 

Якщо Лягін, Бражніков та їм подібні нелюди не отримають справедливого покарання за свої злочини, наступною жертвою російської агресії може стати українська державність.

Любов Михайлова, засновниця міжнародного благодійного фонду "Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»;  опубліковано у блозі автора на УП


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com