Зимовий час усій Україні для одного Ахметова?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Зимовий час усій Україні для одного Ахметова

Ми станемо найтемнішою для життєдіяльності країною світу, якщо перейдемо на зимовий час (проголосовано монобільшістю). Ми будемо спати, поки світить сонце, а житимемо в темноті. Однак, це напрочуд вигідно одній людині в Україні – Ахметову. Країни ЄС переходять на літній час, а Україна - на зимовий, як Росія, бо на цьому заробляє Ахметов.

Лишень порахуйте, цілих півроку вся країна ввечері на годину раніше включатиме світло. Це створюватиме додаткові піки в енергоспоживанні, які у нас покриваються за рахунок державних ГЕС та Аметівських ТЕС. Це ж який додатковий заробіток…

Ахметов зараз має великий вплив на владу. Прем’єра Шмигаля називають людиною Ахметова. Тому не дивно, що такий шкідливий законопроект для країни і суспільства, зате вигідний для Ахметова, був проголосований саме зараз.

Закон за авторством представника Президента в парламенті Руслана Стефанчука, який прийняла «монобільшість» в першому читанні, передбачає, що країна відмовляється від щорічного переходу на літній час і залишається на базовому зимовому.

Законотворець пояснює такі "реформи" рішенням ЄС про шкідливість зміни часу для біологічних ритмів людини. Однак, чому в такому випадку законотворець одноосібно прирік країну на життя за зимовим часом? Адже перехід країни в «зимовий час» - це ріст депресій від браку такого атидеприсанта, як сонце. Взагалі, чому «зелена влада», яка стільки торочить про референдуми, посміла прийняти ТАКЕ рішення без людей?

В країнах Європи давно готується грунт для скасування переходу. І найголовнішим там є консультації з суспільством. ЄС виносило на референдум, який саме - «зимовий» чи «літній» час обрати для життя – громадяни ЄС вибрали ЛІТНІЙ ЧАС!!!! Найбільше за «літній час» проголосувало громадян Німеччини. Це важливий аргумент для нас, бо ми з Німеччиною на одній широті і в нас однаковий час зеніту сонця в зимовий та літній період.

Отож, Німеччина вибрала сонце, а ЗЕ прирекли українців жити в темряві. До речі, окремі країни ЄС проводили свої референдуми (деякі країни проголосували за продовження практики переведення стрілок…). А «слуги» поспішили прийняти рішення без жодних консультацій з суспільством. Навіть на тому «фейковому» референдумі під дільницями під час місцевих виборів не було винесене це надважливе для життя суспільства питання…

Тобто, висновок наступний – Офіс Президента спитав лише одного члена суспільства – Ахметова. Той порахував прибуток і вибрав для нас «зимовий час». Інших пояснень у мене немає.

Я, до речі, впевнена, що якби Зеленський в своїй програмі написав перехід на зимовий час, Президентом його б не обрали.

На цю тему: Переважна більшість громадян ЄС хочуть, аби літній час був постійним

Час для астрономії чи для людей?

Головний аргумент прихильників переходу країни на «зимовий», бо він, мовляв, природній. По тій причині, що зимою в Києві сонце в зеніті опівдні. Так то воно так, однак весь світ в цьому питанні віддає перевагу не еталонам, а зручності. В різних країнах істинні полудні в різний час. В їх основі РАЦІОНАЛЬНИЙ розрахунок, як максимально ефективно використати для життя суспільства природнє освітлення і все інше, чим є СОНЦЕ.

May be an image of text that says 'LIVE (ENGLISH) y eC проголосували за вi̇дмову вi̇д переходу на зимовий час 3MI автор: олена губар 29.08.2018 f K ン пðд час онлайн-голосування y EC переважна бльшсть 3 4,6 мильйона його учасникв висловилися за скасування змни часу. опитан хочуть жити за JITHIM часом.' 

В різних містах різних країн сонце перебуває в зеніті в проміжку від 11.30 аж до…. 15 години. Тому природній для України час – це той, що зручний і вигідний. Тому, коли вибирати між зимовим (сонце в Києві в зеніті о 12) та літнім часом (сонце в Києві в зеніті о 13), треба було проконсультуватися не з одним Ахметовим, а також з енергетиками, медиками і суспільством.

Наприклад, візьмемо 3 столиці Європейських країн, що знаходяться в районі істинного меридіану: Париж, Лондон, Мадрид. З них усіх тільки над Лондоном сонце в зеніті о 12 годині. І то тільки взимку. Британія не хоче відмовлятися від практики переводу стрілки і хоче мати влітку сонце у зеніті о 13 годині, щоб були довші світлі вечори. Франція також ще не зупинила перевід стрілок: зеніт зимою у Парижі о 13 годині, а літній о 14-тій (тобто, у Франції зимовий час, як наш літній, хоча ми на одній довготі). Іспанія взагалі вражає: зимою сонце в зеніті над Мадридом о 13.30, а влітку о 14.30, а в деяких містах Іспанії сонце в зеніті майже о 15.00. А тепер на цьому фоні подивіться на що «зелені» прирекли Східну Україну: після переходу на зимовий час сонце в зеніті там буде об 11.30, що зробить її одним з найтемніших місць світу для життєдіяльності. Зате в літні ночі над сплячим Маріуполем в усю буде світити сонце, що буде сходити о 3.30 ночі.

А Іспанія, відповідно, найсонячніша країна Європи не лише через завидну безхмарність, а тому, що життєдіяльність людей там відбувається під природнім освітленням. В Україні інша традиція – сонце на небі, а ми у ліжках. У випадку переходу на цілорічний зимовий час будемо просипати ще більше сонця.

Справа в тому, що українці зовсім не жайворонки. Судячи за графіками споживання енергії о 6 ранку, країна безбожно дрихне що зимою, що літом. Мінімальна активність починається о 7 ранку. Мінімальна. Воно і зрозуміло: в країні живуть сови, тому що життєдіяльність суспільства так організована. Офіси починають працювати о 9 годині, багато закладів обслуговування відкривається о 10, все більше шкіл по всій країні переходять на 9-9:30.

Робочий час у більшості офісів та підприємств до 18. Далі, треба добратися додому, треба переробити купу домашніх справ… Отож, українці лягають пізно і, відповідно, не встають рано. Та й корів у селах, яких треба доїти, теж вже майже не залишилося...

Тому, якщо ми залишимо годинник на зимовому часі, ще більше годин світлового дня ми будемо просто просипати.

А тепер даю конкретні данні у випадку переходу на зимовий час для киян.

Середина травня: схід сонця буде о 4 годині ранку, а захід в 19.30. Тобто, вранці ви три години будете спати при світлі сонячного дня, а от якщо у Вас є земля, дача, то мушу розчарувати – після роботи, поки через затори доїдете, почне темніти. (Це при «літньому часі» у ВАС була ще ціла година попрацювати в саду чи на городі, або зробити шашлики).

Червень. В найдовший день сонце зійде о 3.40, а у Харкові майже о третій. Захід сонця в Києві о 20.13, а в Харкові ще і восьмої не буде. Зате спати будемо вночі під сонцем.

В серпні сонце теж світитиме посеред ночі. На День Незалежності сонце зійде о 5 ранку, зате зайде о 18.58. У Харкові трохи за 18. Отож, в кінці серпня про дачі на робочому тижні можна забути – темінь.

May be an image of text 

Вересень – останні роки у нас цей місяць має дивовижно літню погоду, особливо, як сонце світить. Але тепер після роботи нам сонця не бачити. Захід сонця в кінці вересня о 17.30, а в Харкові о 17.

Жовтень: бабине літо не помітимо на роботі. Виходити з офісів будемо з настанням темряви. В середині жовтня захід сонця буде о 17. А от сходити сонце буде 6.20 (більшість українців світанок будуть просипати).

May be an image of text 

Це все данні з сонячного календаря в інтернеті, можете самі зайти подивитися.

Прийнятна ситуація з природнім освітленням буде лише в Закарпатті-Львові, де сонце буде заходити на півгодини пізніше за Київ і майже на годину пізніше за Харків. Тобто, зовсім катастрофічна ситуація з браком природнього освітлення вдень і, навпаки, з нічним сонцем буде на Сході. У великих містах Сумах, Харкові, Дніпропетровську, Маріуполю, Запоріжжі зеніт сонця буде навіть раніше ніж 12 година. Отож, Україна потрапляє в статистику найбільш не комфортних для життя країн світу. Зеленський веде нас в «темні» часи, бо на цьому заробить Ахметов.

А тепер про гроші. В зв’язку з переводом годинника на зимовий час, ми значно погіршуємо ситуацію в енергетиці, особливо в енергобалансі, який і так розвалила зелена влада настільки, що Україна дійшла цієї зими до імпорту струму з Росії.

Головна проблема в тому, що за останні два роки сонячних електростанцій в Україні набудовано стільки, що влітку їх генерація не влазить в систему. Особливо зайва вранішня генерація. Адже життєдіяльність країни починається вранці досить пізно. А коли змістити годинник на «зимовий час», зайвої сонячної генерації буде ще більше.

Я промоделювала зміни на основі графіка генерації за 30 серпня 2020. Подивіться: червона лінія – це споживання. Можете побачити, як багато генерації перевищило лінію споживання в минулому році. Зайву енергію тоді акумулювали ГАЕС – закачкою водосховищ.

А тепер зверніть увагу на змодельований графік, де споживання те саме, а зелена генерація почалася на годину раніше в зв’язку з переходом на зимовий час. Бачимо результат: вранці, ще більше зайвої енергії, яку не в стані поглинути ГАЕС (водосховища не резинові). Зате, зверніть увагу – ввечері утворився провал у генерації. Його покрити може теоретично ГЕС і ТЕС. Однак, останній рік ГЕС у нас працювали просто на максимумі (через розбалансування «зеленою енергетикою»), отож, скажу вам, ці провали будуть покриватися за рахунок ТЕС. А це заробіток Ахметова.

Отож, через «зимовий час» сонячна енергетика буде використовуватися менш раціонально. І, нажаль, ця проблема ляже на плечі споживача, а не виробника.

Справа в тому, що «зеленим» байдуже, що їх енергія зайва. За законом 2020 того року, коли «зелені» генерують зайве, держава купує у них «відмову від генерації» по тій же ціні, що генерацію.

Тому при переході на «зимовий час» більше сонячної енергії буде просто зливатися в унітаз. Але її вартість буде виплачуватися, а отже закладатися в платіжки для споживачів. Тобто, перехід на «зимовий час» підніме вартість енергії для споживача, я вже мовчу про об’єм її споживання. Адже у випадку переходу на зимовий час всі вечори, всього року будуть темні, треба буде включати світло – на вулицях і в будинках. Зате, як добре буде для Ахметова…і для Росії, яка буде нам штовхати для ТЕС вугілля з ОРДЛО.

Якщо тему часу розглядати в призмі державного інтересу, то Україна найбільше виграє, коли все залишити, як є. Я особисто за «літній час». Проте, об’єктивно перевід годинника в Україні не лише збалансовує сонячні цикли зими і літа, а також сонячні цикли Заходу і Сходу України. Адже, зверніть увагу, у нас країна розтягнута на три меридіани, є ціла година різниці сходу і заходу сонця між Ужгородом і Харковом. І відповідно, якщо Ужгороду підходить «зимовий» час, то Харкову він надзвичайно не підходить, виключно - «літній», Києву ідеальний теж «літній».

Отже, якщо вже прибирати перехід, то краще вибрати літній час. На більшості території України літній час буде комфортний і зимою. Не буде вранці темно. Світати о 8 ранку в грудні-січні буде майже по всій території України, за виключенням Ужгорода-Львова. І головна проблема західної України «діти-в-школу-ідуть в темноті» вирішується дуже просто - перенесенням занять на 9 годину. Так вже давно живе Франція, де сонце в найкоротші дні сходить близько 9-тої.

Гірше собі, зате на зло Москві

А тепер про головний убійний аргумент агітаторів за зимовий час. Вони кричать, що якщо ми перейдемо на літній час, то у нас буде той же час, що у Москви.  Мені здається, нам важливіше просто віддалятися від Москви, щоб навіть і не знати, який у них час. І точно не спиратися на вибір Москви, коли робимо вибір самі.

Зауважу, так прикро вийшло, що ми з РФ знаходимося на одній планеті Земля і саме між 30 і 40 меридіаном, де розташована Москва, також розташовано 60 відсотків території України і 70 відсотків населення…Тому це логічно, що схід-захід сонця у нас плюс-мінус в один і той самий час. Отож, і час може бути однаковим.

Чому тоді ще діди-прадіди пам’ятають, що у нас з Москвою завжди була година різниці?

Поясню, чому. Причина в свідомості імперської ВИЩОСТІ і колоніальному приниженні.

Справа в тому, що Москва дбала, щоб відрізнятися в кращу сторону від колоній. І це був привілей життя в центрі Імперії – довжина світлового для життєдіяльності. Зимовий час в Москві був майже український літній. Сонце в зеніті в Москві було не о полудні, як в Києві, а о 12.40 за зимовим часом, а після того, як почали переводити годинник влітку, сонце в зеніті над Москвою було о 13.30.

Тому, коли Росія перевела всю країну на зимовий час (для «рашки» зимовий зручніше, бо пів країни біля полярного кола), сама Москва та все навколо по-суті залишилися жити за нашим літнім часом. Елітний Санкт-Петербург взагалі має істинний полудень після 13 (як у нас Київ за літнім часом). Отож, "зимовий час" в Росії для елітних регіонів – особливий, елітний, відповідає нашому літньому.

Тому, коли ми вибираємо літній час, то наші годинники збігаються з московським.

Ну і що? Чи ми і далі бидло, а вони еліта?

Важливо, щоб у нас жилося краще, ніж в Москві. І впевнена, що суспільство не пробачить ЗЕ перехід на зимовий час.

І, як підсумок: якщо Україна вибере не літній час за аналогією з країнами Євросоюзу, а зимовий, як північно-полярна Росія, то це буде аналогічно втраті ще одного Криму. Адже, з анексією Криму ми втратили також багато сонця у нашому житті, а з переходом на «зимовий час» втратимо ще більше.

Тетяна Чорновол,  опубліковано у виданні на сторінкці автора у Facebook


На цю тему:

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]