Угруповання Орбана має намір придушити громадянське суспільство Угорщини за зразком РФ: до парламенту вже подали законопроєкт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Партія “Фідес” прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в середу, 14 травня, подала на розгляд парламенту суперечливий законопроєкт, який критики вже назвали наступом на громадянське суспільство.

Про це повідомляє Politico.

Законопроєкт під назвою “Про прозорість суспільного життя” дозволить Управлінню захисту суверенітету вносити до чорного списку організації, які отримують іноземне фінансування, в тому числі за рахунок грантів ЄС, якщо відомство вважатиме такі групи “загрозою” національному суверенітету.

Управління захисту суверенітету — це державний орган, створений в Угорщині у грудні 2023 року, який має повноваження розслідувати діяльність будь-яких груп або окремих осіб, які отримують іноземне фінансування.

Лідери організацій, які потраплять до чорного списку, зіткнуться з суворими правилами розкриття інформації, включаючи обов'язкове декларування активів. Законопроєкт також дозволяє органам влади проводити нав'язливі перевірки, вилучати документи і пристрої та запроваджувати суворі штрафи.

У документі йдеться про те, що загрози національному суверенітету включають вплив на громадську думку, сприяння демократичним дебатам або заперечення визначених державою цінностей. Депутат від “Фідес” Янош Галаш обґрунтував законопроєкт тим, що останніми роками були викриті “зловживання, які серйозно порушують суверенітет Угорщини”.

У промові 15 березня Орбан пообіцяв розправитися з “тіньовою армією” політичних опонентів, журналістів, суддів та активістів у країні, які, за його словами, працюють на іноземні держави. Він порівняв своїх політичних опонентів зі “шкідниками”, які заслуговують на “сором і презирство”, і натякнув на майбутню “весняну чистку”, Угорський прем'єр активізував кампанію напередодні виборів у 2026 році, на яких зіткнеться з безпрецедентним викликом з боку нової опозиційної сили.

Запропонований законопроєкт є частиною ширшого відступу Угорщини від демократії, де уряд Орбана дедалі частіше націлюється на незалежні інституції та “інакодумців”. Законопроєкт перегукується з російським законом про “іноагентів”, який Кремль використовує для придушення неурядових організацій та незалежних голосів.

Зображення вгорі: куратор і його агент. Фактично Угорщиною керує ФСБ РФ. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]