21 росіянина впозбавили громадянства Кіпру, на черзі ще більше 1000 (ПЕРЕЛІК)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення про позбавлення натуралізації 21 особи ухвалила Рада Міністрів на останній сесії після включення до списку санкцій Комісії чотирьох росіян, яким Республіка Кіпр надала золотий паспорт на минулому. десятиліття.

Про це повідомляє місцеве видання Phileleftheros.

Рішення про позбавлення громадянства стосується чотирьох росіян, їхніх дружин та дітей. Росіяни, які діють на Кіпрі, входять до санкційного списку ЄС і пов’язані з триваючим вторгненням росії в Україну. За інформацією видання, було прийнято рішення про позбавлення статусу громадянина Кіпру Михайла Гуцерієва, Олександра Пономаренка, Вадима Московича, Олексія Кузьмічова та членів їх сімей.

Рішення Міністра прийнято на підставі статті 113 Закону про народонаселення зі змінами, внесеними Законом 113 (I) / 2020 р., і включає положення щодо позбавлення статусу громадянина Кіпру та процесу, через який воно здійснюється. За результатами контролю, проведеного компетентними органами Республіки Кіпр у списках Комісії, санкції були визначені поки лише проти чотирьох росіян, які отримали «золотий» паспорт.

До списку Комісії наразі входять 1100 осіб, високопоставлених чиновників Кремля, олігархів та інших відомих бізнесменів, які працюють у ключових галузях економіки, таких як енергетика, економіка, ЗМІ, оборонна промисловість та збройова промисловість. «Дезінформація та маніпуляції інформації, яка систематично поширювала неправдивий наратив Кремля про ситуацію в Україні", - йдеться в повідомленні комісії. До списку також входять члени сімей осіб, до яких уже потрапили санкції за вигоду від цієї схеми або щоб уникнути обходу санкцій ЄС. Обмежувальні заходи ЄС також застосовуються до 83 організацій, які підлягають заморожуванню активів. Крім того, фізичні особи підпадають під заборону на поїздки, згідно з якою їм заборонено в’їжджати або залишати територію ЄС.

Один з основних акціонерів Альфа-Груп

Останнім росіянином з кіпрським паспортом, який потрапив до списку комісії, є Олексій Кузьмічов, 15.03.2022. Його статки перевищують 6,6 мільярда доларів, а його ім'я входить до числа найбагатших людей світу за списком Forbes від 2022 році, тоді як раніше його статки оцінювали в 8,8 мільярдів.

Він належить до близького оточення володимира путіна. Один з основних акціонерів Альфа-Груп, народився 15.10.1962 р. в Кірові, росія. 28.02.2019 Олексій Кузьміцев став натуралізований кіпріотом, а потім його дружина та троє дітей.

Він є основним акціонером Альфа-Групи, до якої входить Альфа-Банк, один з найбільших платників податків росії. Вважається одним з найвпливовіших людей росії. Він налагодив зв'язки з президентом росії. Старша дочка володимира путіна (Марія) була відповідальною за благодійний проект «Альфа-Ендо», який фінансувався Альфа-банком. путін нагородив «Альфа-Груп» за прихильність російській владі, надавши політичну допомогу планам групи щодо іноземних інвестицій.

Один з найбільших землевласників росії

Вадим Мосшкович, один з найбільших землевласників у росії та бізнесмен з інтенсивним діловим інтересом на Кіпрі, отримав кіпрський паспорт після роботи на острові 15.2.2017. Слідом пішли його дружина та троє дітей. Мошкович володіє Granada Capital Cy і Ros Agro Plc на Кіпрі. Народився 04.06.1967 р. в Москві, голова ради директорів Групи «Русагро», що займається бізнесом у сфері сільського господарства та розвитку нерухомості. У 2004 році Вадим Мошкович заснував Групу «Русагро», найбільшого виробника свинини, жиру та цукру. Як наслідок, Мошкович потрапив "під приціл" Комісії за свою причетність до економічної діяльності, яка є значним джерелом доходу для російського уряду. Він також залишається міноритарним акціонером Ощадбанку.

Його ім’я було включено до санкцій ЄС від 03.09.2022 р., де йдеться про те, що 24 лютого 2022 р., після початкових етапів російського нападу на Україну, разом із 36 іншими бізнесменами він зустрівся з президентом путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив курсу дій після західних санкцій. Той факт, що його запросили на цю зустріч, свідчить про те, що він є членом найближчого оточення путіна і що він підтримує або здійснює дії чи політику, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також стабільності та безпеки в Україні.

Він фінансував палац путіна

Олександр Пономаренко, голова правління Міжнародного аеропорту Шереметьєво, набув кіпрського громадянства 26.05.2016. Народився 27.10.1964 р. у м. Білогірськ, Україна. Усі троє його дітей отримали кіпрське громадянство.

Пономаренко був запроваджений під санкції 28.02.2022, оскільки він має тісні зв’язки з іншими олігархами, пов’язаними з путіним, а також з лідером так званої «республіки крим» Сергієм Аксьоновим на території незаконно анексованого Кримського півострова.

Він брав участь у фінансуванні елітного будівельного комплексу поблизу Геленджика, яким, як вважають, користується особисто президент володимир путін.

Близький друг Лукашенка

Михайло Гуцерієв – відомий російський бізнесмен, який має інтерес у Білорусі в сферах енергетики, калійної продукції, гостинності та інших. Народився в Акмолинську, Казахстан 05.09.1958. Він був кіпріотом з 30.10.2013, а пізніше його дружина та його п’ятеро дітей отримали кіпрське громадянство. Він давній друг президента Білорусі олександра лукашенка і завдяки цьому накопичив значні статки та вплив серед політичної еліти Білорусі. Підконтрольна Гуцерієву компанія Safmar була єдиною російською нафтовою компанією, яка продовжувала постачати нафту на білоруські НПЗ під час енергетичної кризи між Білорусією та росією на початку 2020 року. Санкції проти Гуцерієва були введені 21.06.21.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]