Археологи знайшли церкву, збудовану на місці будинку апостола Петра

|
Версия для печатиВерсия для печати

Археологи виявили в церкві, яка колись розташовувалась у стародавньому місті Віфсаїда, мозаїку з посвятою «Голові та вождеві Небесних Вісників» - так означали апостола Петра.

На думку вчених, це вказує на те, що церкву було збудовано на місці дому, в якому жили апостол Петро та його брат Андрій, повідомляє Times of Israel.

Дослідники вважають, що ця будівля є втраченою церквою Апостолів візантійського періоду, розташованої у біблійному селі Віфсаїда. Археологи з Кінеретського інституту археології Галілеї в Кінерет-коледжі та Найак-коледжі на чолі з професором Мордехаєм Авіамом та професором Стівеном Нотлі зазначають, що написи на мозаїчній підлозі використовують загальний термін для позначень Петра. На думку вчених, це вказує на те, що вони правильно визначили розташування церкви апостолів.

Напис на мозаїці починається словами того, хто його пожертвував: «Костянтинос, Слуга Месії», а потім використовується візантійська фраза «Голова і Вождь Небесних Вісників», яка відноситься до Петра, першого учня Ісуса.

Дослідники вважають, що це «чітко свідчить про те», що церква була присвячена Петру.

«Візантійська християнська традиція зазвичай ототожнювала дім Петра та Андрія з Віфсаїдою. Цілком ймовірно, що базиліка увічнює пам'ять про їхній будинок. Це відкриття також підтверджує його ідентифікацію з церквою, описаною Віллібальдом, єпископом Ейхштадта VIII століття, який повідомив, що вона була збудована над будинком Петра та Андрія», - заявив Нотлі.

Віллібальд у 724 році здійснював паломництво до святих місць уздовж північного берега Галілейського моря. Він записав: «І звідти вони вирушили до Віфсаїди, резиденції Петра та Андрія, де зараз знаходиться церква на місці їхнього будинку. Вони залишилися там тієї ночі, а вранці вирушили до Хоразіна, де Господь наш зцілив біснуватих, а диявола наслав на стадо свиней».

Напис був обрамлений медальйоном з двох рядів чорних каменів, він є частиною мозаїчної підлоги в дияконичій кімнаті церкви. Частково підлога була прикрашена геометричним та квітковим візерунком.

Археологи заявили про відкриття можливої будівлі церкви ще у 2019 році і з того часу працюють на цьому місці. Минулого року вони виявили тут мозаїчну підлогу. За словами дослідників, будівля розмірами 27 на 16 метрів, прикрашена яскравою мозаїкою, є чудовим кандидатом на роль церкви апостолів.

Науковці сподіваються, що надалі вони зможуть знайти написи, які вказують на брата Петра, Андрія. Це стане додатковими доказами на користь того, що церква пов'язана з домом апостолів.

Розкопки у цьому місці триватимуть до жовтня, вчені сподіваються розкопати всю будівлю церкви та знайти й інші таблички.

Фото: © Википедия

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]