Біля берегів у Німеччині поблизу військових об'єктів дедалі частіше помічають дрони рашистів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Західні спецслужби вважають, що Росія запускає розвідувальні безпілотники з кораблів у Північному і Балтійському морях. Про це йдеться в журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR і NDR та газети Süddeutsche Zeitung (SZ), оприлюдненому у вівторок, 10 червня.

У розслідуванні згадується, зокрема, випадок із вантажним судном HAV Dolphin, яке одразу після ремонту в Калінінграді понад вісім днів простояло на якорі в Кільській бухті, де дислокується 1-ша флотилія військово-морських сил Німеччини. Коли поблизу військово-морської бази помітили БпЛА, німецька влада вирішила перевірити судно Dolphin. За інформацією журналістів, поліція не виявила там дронів, проте встановила, що весь екіпаж із семи осіб складається з громадян Росії, повідомляє Deutsche Welle.

15 травня HAV Dolphin прибуло до нідерландського Роттердама - там судно також піддалося обшуку, проте підтвердити підозри в його причетності до шпигунства або диверсій також не вдалося. Пізніше власники HAV Dolphin заявили, що піддалися перевірці необґрунтовано, у компанії немає клієнтів у Росії, а російський екіпаж був найнятий буцімто завдяки його "досвіду і високим стандартам якості".

Міністерство внутрішніх справ німецької землі Шлезвіг-Гольштейн за запитом журналістів підтвердило, що від початку 2025 року біля узбережжя регіону "поблизу чутливих промислових і військових об'єктів" помітили 34 підозрілих БпЛА. За інформацією NDR, WDR і SZ, загальна кількість випадків виявлення дронів уздовж усього узбережжя Німеччини може сягати 100.

Європейські служби безпеки згодні в тому, що щонайменше частина цих дронів запускається з цивільних суден, які є частиною російського так званого "тіньового флоту". Крім того, представник збройних сил ФРН сказав журналістам, що системи для запуску БпЛА з суден "доступні на цивільному ринку".

У середині травня стався також інший випадок, який стривожив німецькі спецслужби. Приблизно за 140 кілометрів від острова Боркум поліцейське судно, яке спостерігало за російським танкером, несподівано саме опинилося під наглядом семи дронів. Вони супроводжували поліцейський екіпаж близько трьох годин, жодних контрзаходів вжити не вдалося.

Останніми місяцями влада Німеччини, Фінляндії, Нідерландів і Данії неодноразово перевіряла судна, підозрювані в шпигунстві або диверсіях, деякі випадки були пов'язані з поміченими неподалік БпЛА. Однак, попри дедалі частіші перевірки, досі не виявили жодного корабля, з якого могли запускатися дрони.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:09
Родина ексгенерала поліції після його звільнення обзавелася майном і бізнесом на $6 млн
09:01
У київську дев’ятиповерхівку пряме влучання балістики, під’їзд зруйновано до підвалу (ВІДЕО)
08:02
У Києві 14 загиблих та 44 поранених через російську атаку
20:04
Наслідки війни Ізраїлю з Іраном: в Україні стрімко дорожчає пальне
20:00
У вівторок вдень короткочасні дощі омиють Україну, до +28°С
19:48
Лікар про напис "Слава России", випалений на тілі полоненого воїна: Це зробив хірург
18:05
Гедеон Леві: Звучать сурми перемоги, але їхня приваблива мелодія обдурить ізраїльтян
17:07
Зеленський закликав Австрію повернути українських злочинців-втікачів
16:55
"Маленька радянська армія": зауваження отримав бойовий комбат 47-ї бригади, який звинуватив командування в "дебільних завданнях"
16:11
Ізраїль заявив про взяття Тегерана під "повітряний" контроль

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]