Через блекаути в Україні різко зріс попит на бензин та дизпаливо

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські нафтотрейдери минулого тижня помітили нетипове збільшення попиту на всі марки нафтопродуктів, зокрема на бензин, що може бути пов’язано з активним використанням генераторів і переформатуванням роботи найбільших роздрібних мереж країни – "Привату" й "Укрнафти".

За даними "Консалтингової групи "А-95", ціна на дизельне пальне в дрібному гурті за тиждень зменшилась на 0,25 грн – до 49,50 грн за літр, пише галузеве видання enkorr.

У свою чергу, вартість бензину марки А-95 у гурті підросла на 0,25 грн – до 40,75 грн/л, коливаючись у діапазоні 39-42,5 грн/л. При цьому вартість бензину А-92 за тиждень не змінилася і тримається на рівні 40,5 грн/л.

"На цю мить ресурсу вистачає, проте ситуація з наповненням ринку в подальші місяці може бути складною через нестачу пального за кордоном", – каже один із опитаних трейдерів. На його думку, саме ресурсні проблеми утримують ціни на сталому рівні, незважаючи на просідання котирувань (на $80 і $100 за тонну для бензину й ДП відповідно).

За даними enkorr, трейдери відзначають зростання роздрібних продажів, причому як дизпалива, так і бензинів.

Глобальним чинником зростання попиту учасники ринку вважають збільшення парку генераторів через відключення електроенергії та їх активне використання.

"Такий попит абсолютно нетиповий для листопада, єдиний чинник – генератори. Трагедії немає, але це трохи несподівано", – розповів співрозмовник.

"Ми не готові до такого збільшення, починає "рватись" графік постачання, перспективні добові запаси зменшуються. Активно шукаємо додаткові партії в Європі", – зазначив один із трейдерів.

Він не виключив, що на тижні ціни на АЗС можуть дещо зрости, щоб спробувати пригасити попит на період контрактування додаткових обсягів.

За даними одного зі співрозмовників видання, тиск на оптовий ринок також здійснювала "Укрнафта", яка після "націоналізації" втратила постачальника пального у вигляді групи "Приват". На користь цієї інформації говорить зникнення з вільного продажу на заправках "Укрнафти" бензинів.

"Характерно, що бензин на ринку зараз шукає як "Укрнафта", так і "приватівці", – каже один із трейдерів. Це також вказує на чинник зростання попиту, коли мережа виявилась не готовою до цього.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]